Sarayköy’de pazar esnafına HES Kodu denetimi

Sarayköy Belediyesi Zabıta Ekipleri, cumartesi günü kapalı pazar yerinde tezgah açan pazarcı esnafına HES Kodu sorgulaması yaptı. Ekipler ayrıca maske, mesafe, hijyen ve sigara denetimlerini sürdürerek esnaf ile vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Sarayköy’de pazar esnafına HES Kodu denetimi

Sarayköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, ilçede kurulan pazar yerlerinde tezgah açan esnafların Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden alınması zorunlu olan HES Kodu ile ilgili denetimlerini sürdürüyor. Cumartesi günü kapalı pazar yerinde kurulan ilçe pazarında da denetimlerini devam ettiren zabıta ekipleri, 500’ün üzerinde esnafın HES Kodu’nu sorguladı. Ekipler, ayrıca maske, mesafe, hijyen ve sigara denetimlerini sürdürerek esnaf ile vatandaşlara uyarılarda bulundu. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile birlikte pazara gelen vatandaşların yaş aralıkları da kontrol edilerek sokağa çıkma kısıtlamasına dahil olan vatandaşlar pazar yerine alınmadı.

“Rehavete izin vermiyoruz”

Korona virüs salgınında yapılması gereken tedbir kurallarını rehavete kapılmadan devam ettirdiklerini aktaran Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Pazar yerlerimizde vatandaşlarımızın riskten korunarak alışverişlerini yapmaları için çalışmalarımızı en sık şekilde uyguluyoruz. İçişleri Bakanlığımızın yayınlamış olduğu genelge kurallarına göre sabah erken saatlerde kurallara göre şekil alan ilçe pazarımızda gün içerisinde rehavete izin vermiyoruz. Denetimlerimiz ekip arkadaşlarım tarafından gün sonuna kadar devam ediyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211