Süper Lig'de devam kararı!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ve Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkan Vekili Nihat Özdemir, UEFA ile yapılan telekonferans toplantının ardından açıklamada bulundu. Özdemir, liglerde ertelemenin söz konusu olmadığını ve maçların Nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynanacağını açıkladı.

Süper Lig'de devam kararı!

UEFA’nın yaptığı ‘Acil’ kodlu çağrının ardından gerçekleşen ve 55 üye ülke federasyonun yetkililerinin katıldığı telekonferans toplantının ardından EURO 2020 Avrupa Şampiyonası’nın ertelenmesine karar verildi. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Spor camiasının tüm tepkilerine rağmen Başkan Özdemir ve ekibi ‘oyna devam’ diyerek Süper Lig’in ertelenmesinin söz konusu olmadığını yineledi.

“ERTELEME YOK, SEYİRCİSİZ OYNAMA KARARI DEVAM EDECEK”

Süper Lig’de oynanan karşılaşmaların ertelenip ertelenmemesiyle ilgili sorulan soruyu yanıtlayan TFF Başkanı Nihat Özdemir, “Şu anda, alınmış karar ne ise bir değişiklik yok, aynen devam etmektedir. Karşılaşmalar nisan ayı sonuna kadar seyircisiz olarak devam edecek. Bütün her şeyin planlaması yapılmıştır. Olaylarda herhangi bir değişiklik yoktur ve ligler açıkladığımız program doğrultusunda devam etmektedir” diye konuştu.

“DEVAMLI İRTİBAT HALİNDEYİZ”

Sadece Avrupa’da değil dünyada çok hareketli günlerin geçtiğini ifade eden Özdemir, “Bütün Avrupa ülkelerinde değil, bütün dünyada ve ülkemizde hareketli zamanlar geçiriyoruz. Her dakika durum değişebiliyor. Çok teşekkür ediyoruz ki, başımızda çok aklı başında olan ve iyi bir planlama yapan sağlık bakanımız ve bilim kurulumuz var. Türkiye’yi en az şekilde etkileyecek kararları alıyorlar ve biz de onlarla devamlı irtibat halindeyiz. Bizim aldığımız her karar sadece ligleri değil, onlara danışarak aldığımız her karar ülkemizi etkileyen kararlardır. Bu nedenle beraber çalışma yöntemiyle yolumuza devam etmekteyiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221