Vaka sayılarındaki artış, vatandaşı tedirgin etti

Denizli’de 100 bin kişi de görülen haftalık vaka sayısı, son 1 haftada yüzde 32'lik artışla 442,59’a yükseldi. Vaka sayısındaki ciddi artıştan tedirgin olan vatandaşlar, herkesi kurallara uymaya davet etti.

Vaka sayılarındaki artış, vatandaşı tedirgin etti

Mavi kategoride yer alan Denizli’de yüzde 84,6’lık aşılanma ile en çok aşı yapılan iller arasında yer aldı. 15 ile 21 Aralık tarihleri arasında görülen haftalık vaka sayısı 100 binde 336,82 olarak gerçekleşen kentte, 22 ile 28 Ocak tarihleri arasında 100 bindeki vaka sayısı 442,59’a yükseldi. Kentte haftalık 100 binde görülen vaka sayısında 1 haftada yüzde 32’lik artış oldu. Vaka sayısının artması sonrası tedirgin olan vatandaşlar, önlemlere dikkat etmeyenlere uymayanlara sitem ederek maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilmesini istedi.

“İNSANLAR MASKESİZ SOKAKTA GEZİYOR”

Toplum içine çıkan birçok vatandaşın pandemi kurallarına uymadığını belirten Şerife Karahan, çevresinde birçok kişinin maske takmayarak birbirilerinin hakkını gasp ettiğini ifade etti. Karahan, “İnsanlar maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmiyor. Denizli'de vaka sayıları da çok arttı. İnsanlar maskesiz sokakta geziyor. Toplu ortamlara çok bulunuyorlar. Hijyene dikkat etmiyorlar. Aşı olanlar virüs olmayacak gibi hareket ediyor. Önemli ölçüde mesafeye dikkat etmeliyiz. Maskemizi takıp aşı olmayanlar olmalı. Bunlar çok önemli ve başkasının hakkına girilmemeli. Bu hastalığın bir an önce geçmesi için hepimizin dikkatli olması gerekiyor. Her zaman diyorum maske, mesafe kurallarına uyalım ve uymayanı uyaralım” dedi.

“KURALLARA UYMALIYIZ”

Son zamanlarda korona virüsün tırmanışa geçmesini maske takılmamasına bağlayan İrfan Giresun, herkesin pandemi kurallarına uymaya davet etti. Giresun, “Öncelikle maskemizi takmamız lazım. Kurallara uymalıyız. Virüsün bitmesi için mesafe ve her şeye dikkat etmemiz gerekiyor. Kimse kimsenin hakkına girmesin. Herkes kendi sağlığı için lütfen maske taksın” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2022, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER