Yüz yüze eğitim sonrası merak ediliyordu! Okullarda vaka artışı...

Okullarda kademeli olarak yüz yüze eğitime geçişe ilişkin Korona virüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara açıklamalarda bulundu.

Yüz yüze eğitim sonrası merak ediliyordu! Okullarda vaka artışı...

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları öğretim ve Korona virüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, okulda çocukların kurallara daha çok uyduğunu belirterek, ciddi bir vaka artışı olmadığını söyledi.

Kara yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Bu bizim için çok büyük bir şans. Özellikle çocukların biraz daha avantajlı olduğunu söylemek lazım. Biz şunu görüyoruz; çocuklara hastalık genellikle yetişkinlerden geçiyor. İkincisi virüsü alsalar da hastalık bulgularını az çıkartıyorlar. Bunlar avantaj; ama yetişkindeki sayı yükselince istesek de istemesek de çocuklardaki sayı da yükseliyor. Bu yükselme daha ağır geçiriyorlar anlamında değil, başlangıçta nasılsa şu anda da çocuklar öyle. Ama aralarında tek tük tablonun ağır olduğu, vücudun aşırı cevap verdiği, birçok organa tutunan aşırı inflamasyon cevabı olarak adlandırdığımız tablo da var. Bizim ülkemizde de bunu görüyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2020, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER