KÖYLÜMÜZE TEŞEKKÜR

Ülkede herkesin yüreği yanıyor. Yangından birebir etkilenen tüm herkese geçmiş olsun. Üzüntü büyük. 

Köy diye köylü diye boşuna çırpınmıyorum.  Uzun zamandır köy, kırsal kalkınma, kooperatifcilık konusunda yazıyor, çiziyorum.  Birçok kişi köy işi  bitti, modern kentler falan diye yazdıklarımı kendince çürütmeye çalışıyordu. Sağlıklı kentleşme tabiki önemli ama  köyün önemini, kırsal bölgenin ne kadar önemli olduğunu son orman yangınları bir kez daha gösterdi. 

Şehirde kimin traktörü, pulluğu,  tankeri,  kimin ilaçlama makinası, taşınabilir su deposu var? Köyümüz, köylümüz olmasa, onların traktörleri, su tankerleri, su pompaları olmasa  sadece  elindeki kazma,  kürekle kim ne yapabilirdi?

Köylümüzün hakkı  ödenmez. 

Şehir insanı yardım topladı, nakdi yardım etti, bir yudum su, bir bardak ayran  gönderdi, imkan bulan kol gücü ile yardıma koştu, herkese teşekkürler ama  köy insanı varını, yoğunu ortaya koydu.

Köylü bu milletin efendisidir. Kırsal kalkınma için  var gücümüzle çalışmalıyız. Vatanı, toprağı, ormanı korumanın  yolu köyden geçiyor.  Bir kez daha gördük. 

Orman yangın teşkilatı, Belediye itfaiye teşkilatları,  sağlıkçılar, polisler ve diğer tüm  kamu görevlileri, orman köylüleri,  gönüllüler, yüce gönüllü halkımızin gayretleri ne kadar büyük ülke olduğumuzu  bir kez daha gösterdi.

Yangınların söndürülmesinde emek veren ormancı, itfaiyeci, binlerce memurumuz, askerimiz, halkımız herkese binlerce teşekkürler. 

Bilanço ortaya çıksın, hep birlikte yaraları saralım. Birlik olalım.

Güzel ülke insanımın gözyaşları dinsin.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Aslan
Ahmet Aslan - 6 ay Önce

Koyluyu kalkındıracaksak öncelikle kooparatiflerin çiftçiyı muşteri gibi goren mudurler temşzlemek gerekir buğday fiyatını esnafa sorup koyluyu ezen değıl kendisi fiyat verip çiftçinin malının değerini koruyan olmalıdır selamlar

Ercan sevinç
Ercan sevinç - 6 ay Önce

Köyler geleceğimizin en önemli değeri.