“17. DENİZLİ ŞİİR GÜNÜ” YAPILDI

Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği’nin (YAZ-AR-BİR) tarafından organize edilen ve bir süredir ara verilen ‘Şiirini Al da Gel! Denizli Şiir Günü’ etkinliği, yeniden başladı. Her ayın ilk Cumartesi günü ve Türk Ocakları Denizli Şubesi Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğin 17’ncisi yapıldı.

“17. DENİZLİ ŞİİR GÜNÜ” YAPILDI

Egeli Araştırmacı ve Yazarlar Birliği’nin  (YAZ-AR-BİR) tarafından organize edilen ve bir süredir ara verilen ‘Şiirini Al da Gel! Denizli Şiir Günü’ etkinliği, yeniden başladı. Her ayın ilk Cumartesi günü ve Türk Ocakları Denizli Şubesi Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğin 17’ncisi yapıldı.

Dinletide; şairler, kendi şiirlerini okurlarken, Türk Halk Müziği sanatçıları da türkülerini paylaştılar. Şehir dışı etkinliklere ekip olarak katılmaları nedeniyle verilen aranın ardından etkinliğe tekrar başladıklarını söyleyen YAZ-AR-BİR Genel Başkanı Abdülkadir Uslu, gelenekselleşmiş etkinliklerin devam edeceğini ifade etti. Başkan Uslu; “Etkinliklerimize katkı veren siz şair ve şiir sever dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Sadık Dağdeviren’in sunuculuğunu yaptığı programda; ilkokul öğrencileri Rümeysa Gülsev, Esmanur Türköz, Melis Kuzu ve Tuba Çomak’ın şiirler okudu. Etkinlikte; kendi şiirlerini yorumlayan şairler, şu isimlerden oluştu: Hüsamettin Tat, Ali Tuluk, Mehmet Akdağoğlu, Ahmet Çölgeçen, Ülkü Çetinkaya, Mehmet Dağal,  Mehmet Aslan, İsmail Şakar, Hüseyin Çomak, Hasan Zor, Melahat Kuzu, İsmail Gökçe, Mehmet Gökçe, Serdar Gedizlioğlu, Mustafa Demirci, Musa Kalkınç, Bülent Açıkgöz ve Sadık Dağdeviren.  Veli Çakır ve Mehmet Dağal, Türk Halk Müziği Sanatçısı olarak etkinlikteki yerini aldılar. Etkinlik sonrasında Başkan Uslu, etkinlikte yer alan şair ve sanatçılara katılım belgelerini takdim etti.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER