20 MİMARIN PROJESİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

20 MİMARIN PROJESİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Mimarlar Odası Denizli Şubesi tarafından geleneksel hale getirilen ‘Mimarlar ve Yapıları’ sergisi Forum Çamlık Alışveriş Merkezi’nde açıldı. Sergide 20 mimarın 300’e yakın projesi yer aldı.

Mimarlar Odası Denizli Şubesi geleneksel hale getirdiği proje sergilerini sürdürüyor. Forum Çamlık AVM’de açılan ‘Mimarlar ve Yapıları’ sergisinde 20 mimarın 300’e yakın projesi sergilendi. Sergiye; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Mimarlar Odası Başkanı Suat Bilgi, mimarlar ve davetliler katıldı. Sergideki tüm projeleri tek tek inceleyen Vali Altıparmak, projeler hakkında mimarlardan bilgi aldı. Denizli’deki mimarları öven Vali Altıparmak, “Denizli’deki mimar arkadaşlar güzel yapıtlar ortaya çıkarıyor. Daha güzel, başarılı yapıtları oluşturacaklarına da eminim” diye belirtti.

“SERGİMİZ 27 KASIM PAZAR AKŞAMINA KADAR DEVAM EDECEK”

Her yıl mimarların çalışmalarını Denizli halkı ile buluşturduklarını belirten Mimarlar Odası Denizli Şubesi Başkanı Suat Bilgi, serbest çalışan mimarların çalışmalarını sergileme fırsatı bulduğunu ifade ederek; “Denizli’deki mimar arkadaşlarımızın yapmış olduğu projeleri sergilemeleri için bir etkinlik düzenledik. Bu etkinliğimizi daha önceki dönemlerde de yapıyorduk. Hatta bunu geleneksel hale getirmeye çalıştık. Denizli’de serbest çalışan mimar arkadaşlar yapmış oldukları yapıları burada tanıtma fırsatı buldu. Sergimiz 27 Kasım Pazar akşamına kadar devam edecek” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER