Acıpayam Kanyonu doğa yürüyüşünün merkezi olacak

Acıpayam İlçesi’ne bağlı Olukbaşı ve Benlik Mahalleleri içinde yer alan Acıpayam Kanyonu, Acıpayam Belediyesi’nin başlattığı çalışmayla doğa yürüyüşünün merkezi olacak.

Acıpayam Kanyonu doğa yürüyüşünün merkezi olacak

Acıpayam İlçesi’ne 40 kilometre mesafedeki Olukbaşı ile Benlik Mahalleleri içinde yer alan Acıpayam Kanyonu, tarihi değirmenleri ve yaklaşık 50 metre yüksekliğe sahip dev kayalıkların arasından akan tertemiz suyu ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Kimi bölgelerde birikintiler oluşturan suyu, masmavi görünümüyle eşsiz bir güzellik sunuyor. Keşfedilmemiş ‘saklı cennet’ olarak nitelendirilen, doğal yapısıyla dikkatleri üzerine çeken Acıpayam Kanyonu, yürüyüş ve tırmanış imkanlarıyla dağcılık tutkunlarının da ilgi odağı oluyor.

Acıpayam Belediyesi’nin başlattığı çalışmayla kanyon, doğa yürüyüşünün merkezi olacak. Acıpayam Kaymakamı Miraç Akbulut ve Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, peyzaj düzenleme çalışmaları devam eden kanyonda incelemelerde bulundu.  Pandemi ile birlikte doğa sporları ve karavan turizminin yükselen bir değer olduğunu hatırlatan Başkan Şevkan, eşine az rastlanır güzellikteki Benlik ve Olukbaşı Mahalleleri güzergâhında bulunan kanyonuda, çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağının müjdesini verdi.

"TURİZM GİRDİSİNİN SAĞLANABİLMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Başkan Şevkan, “Şehrin stresli ve kalabalık ortamından kaçmak isteyenlerin, yürüyüş, dağcılık gibi doğa sporu meraklıları ile yürüyerek doğal yolculuk yapmak isteyenlerin büyük ilgi göstereceğini düşünüyoruz. Bölgeyi, turizme en kısa zamanda kazandıracağız. Kente turizm girdisinin sağlanabilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER