‘AHH KARA SEVDA’ ŞARKISININ KLİP ÇEKİMLERİ START ALDI

Anadolu folk rock müziği yapan besteci ve yorumcu Hurşit Türkay, yeni şarkısı ‘Ahh Kara Sevda’ için klip çekimlerine başladı.

‘AHH KARA SEVDA’ ŞARKISININ KLİP ÇEKİMLERİ START ALDI

Denizli’nin sevilen sanatçısı, Anadolu folk rock müziği yapan besteci ve yorumcu Hurşit Türkay, yeni şarkısı ‘Ahh Kara Sevda’ ile müzik piyasasını sallamaya hazırlanıyor. Türkay’ın yeni gözdesi için klip çekimleri başladı. 2 hafta sürecek çekimlerde ilk durak Denizli Sürücü Evi oldu. Denizli’nin tarihi güzelliklerinin bolca sergileneceği klipte bir diğer durak ise Buldan Evleri olacak. Klipte Kale’de bulunan İnceğiz Kanyonu’ndan kesitler de yer alacak.

‘AHH KARA SEVDAM’ KLİBİ TÜRKAY’IN DOĞUM GÜNÜNDE ÇIKACAK
 Yeni şarkısı ve klip çalışmaları hakkında DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne bilgiler veren Hurşit Türkay; “Yeni şarkımın hikayesi 1970’li yıllara dayanıyor. Çocukluk dönemimizdeki yaşantılarımızın yıllar sonrasında bazı yokluklar neticesinde bugünlere aks eden hikayesi; ‘Ahh Kara Sevdam.’ Çok iddialıyız. ‘Ahh Kara Sevdam’ bomba gibi, bambaşka bir Hurşit Türkay şarkısı olarak gelecek. Klip çalışmaları Sürücü Evi’nde başlıyor. Gelecek hafta da Buldan Evleri’nde devam edecek. Ondan sonra da Kale’deki İnceğiz Kanyonu’nda çekimlerimiz olacak. Biz Denizlili olduğumuz için şarkılarımızda Denizli olsun istiyoruz. Klip çalışmaları 2 hafta içinde tamamlanmış olur. 29 Eylül benim doğum günüm. Umuyoruz ki, 29 Eylül’de yayına girmiş olur. Bütün topluma benim doğum günü hediyem olmuş olsun istiyorum” dedi.

“OLDUKÇA BAŞARILI BİR SANATÇI”
Klibin sponsorluğunu üstlenen Uyaroğlu Otopark İşletmecisi Sami Uyaroğlu; “Hurşit Bey’i oldukça başarılı buluyorum. Hurşit Bey’in gençliğinde başladığı müzik serüveninde araya memuriyet süreci girmeseydi, Türkiye’nin tanıdığı bir kişi olacaktı. Ancak emekli olduktan sonra müzik faaliyetlerini arttırdı. Bu da ona bayağı bir zaman kaybettirdi. Müzikle uğraşması ve başarılı olması, Denizlili olarak hoşumuza gidiyor. Elimizden geldiği kadar destekliyoruz. Daha da başarılı olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“KLİP ÇOK GÜZEL OLACAK”
Klibin küçük yıldızı Merkez Ortaokulu 1’inci sınıf öğrencisi Aleyna Şener, ilk klip deneyimi olduğunu söyleyerek; heyecanını şu sözlerle dile getirdi: “1970’lerdeki bir öğrenciyi canlandıracağım. Çok heyecanlıyım. İlk defa böyle bir tecrübe yaşayacağım. Çok mutluyum. Klip çok güzel olacak. Ailem klip çalışmaları için bana destek oldular. Bundan sonra da bu tür etkinliklerde yer almak ve gelecekte de ressam ya da tasarımcı olmak istiyorum.”

“YILLAR İÇERİSİNDE BÜYÜYEN AŞKIN KARA SEVDAYA DÖNÜŞÜMÜ ANLATILIYOR”
Klipte Hurşit Türkay’ın 1970’li yıllardaki aşkının 2018’deki halini canlandıran Denizli Yaren Kültür Sanat Turizm Dernek Başkanı Safiye Samyeli, şunları söyledi: “Arada geçen süre içerisindeki büyüyen sevdanın kara sevdaya dönüşmüş halini bugünkü versiyonunda ben canlandıracağım. Bu benim ilk klip denemem. Hurşit Bey’in daha önceki birçok projesinde de ortak çalışmalarımız oldu. Hurşit Bey, böyle bir teklifle gelince; ‘sanatçının sanatçıdan başka dostu yoktur’ diyerek klibi en iyi yere taşımak için teklifi kabul ettim. Ben ortaya çok güzel bir klip çıkacağına inanıyorum.”

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fazıl Cengiz Eskin
Fazıl Cengiz Eskin - 2 yıl Önce

Bu güzel şarkının bu güzel klipin Denizli için çok hayırlara vesile olacağını düşünüyorum Hurşit abiyi çok seviyorum ve onunla birlikte geçmişi Biz çoktur yine İnşAllah müzik çalışmalarımıza devam etmek istiyorum

sevda çolak
sevda çolak - 1 yıl Önce

çok güzel bir sarkı böyle şarkıları çok seviyorum

SIRADAKİ HABER