Akademik resim kursunda kayıtlar başladı

Merkezefendi Belediyesi tarafından açılacak olan ‘Akademik Resim Kursu’nda yeni dönem için kayıtlar başladı. İlçede yaşayan 14 - 30 yaş arasındaki sanatseverler, 21 Ekim Perşembe Günü’ne kadar Merkezefendi Kültür Merkezi’nden şahsen başvuru yapabilecek.

Akademik resim kursunda kayıtlar başladı

Merkezefendi Belediyesi eğitime, sanata ve kültüre desteklerini sürdürüyor. Bu kapsamda Merkezefendi Belediyesi tarafından güzel sanatlar liselerinin ve fakültelerinin sınavlarına hazırlık için ‘Akademik Resim Kursu’ açılıyor ve kursa kayıtlar başladı.

İlçede ikamet eden, 14 - 30 yaş arasındaki sanatseverler, Merkezefendi Kültür Merkezi’nden şahsen başvuru yapacak.

Başvurular, 21 Ekim Perşembe Günü’ne kadar devam edecek. Akademik Resim Kursu’nda temel sanat, perspektif, karakalem ve desen eğitimleri uzmanlar tarafından verilecek.

İlçede kültürel ve sanatsal faaliyetlerin her zaman devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Geçen dönem açmış olduğumuz akademik resim kursumuza hemşehrilerimiz büyük ilgi göstermişti. Yeni dönemde de bu kursumuzu öğrencilerimizin güzel sanatlar liselerinin ve üniversitelerinin yetenek sınavlarına hazırlanması noktasında tekrar açıyoruz. Eğitim, kültür ve sanata her zaman destek olacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER