Akbaba; “Yüreklerimizdeki sevgi azaldı”

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, “Tiyatronun anlattığı ve anlatacağı hikayelere çok ihtiyacımız var. Çünkü: Ruhlarımız yoruldu… Yüreklerimizdeki sevgi azaldı.” dedi.

Akbaba; “Yüreklerimizdeki sevgi azaldı”

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle yazılı basın açıklaması yaptı. İl Başkanı Akbaba, “Bugün, “Dünya Tiyatro Günü”… Bugün, sahnede olma günü… Bugün, birbirimize sarılma, destekleme ve özgürlüğü dillendirme günü… Bugün bayramlaşma günü… Hepimize kutlu olsun! Tiyatro, insanları bir arada tutmanın en içten, en yalın ve en evrensel aracı… İnandığımız ve savunduğumuz değerlerin en etkili konuşmacısı… Bugün ülkemizin inanılmaz bir hızla içine düştüğü ortamda, tiyatronun anlattığı ve anlatacağı hikayelere çok ihtiyacımız var. Çünkü: Ruhlarımız yoruldu… Yüreklerimizdeki sevgi azaldı… Akıllarımız tutulmaya başladı… Öleni-öldüreni, sürüleni-süreni, yok edileni-yok edeni ve tüm bunların nedenlerini anlamakta zorluk çekiyoruz.” dedi.

CHP İl Başkanı Akbaba mesajında daha sonra şu görüşleri paylaştı:

“Bu şartlar altında dahi hayat yaşanacak, oyunlarımız perdelerini açmaya devam edecek. Tiyatro bizim en insani sığınağımız. Etrafta fırtınalar koparken içinde bulunmaktan huzur duyacağımız, birbirimize olan sevgimizi paylaşacağımız ve ortak değerlerimizi daha güçlü bir şekilde savunabileceğimiz bir sığınak… İşte, bugün Tiyatro’nun iyileştirici gücüne her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Dostoyevski, ‘Anlatılacak bir hikayen yoksa, sen o yaşadığına yaşam diyebilir misin?’ der. Anlatacak hikayelerinizin ve açılacak perdelerinizin hep var olması dileğiyle...”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER