Artiz Sanat Atölyesi Denizli’de

Türkiye’nin önemli oyunculuk merkezlerinden Artiz Sanat Atölyesi Denizlilerle buluştu. Yönetmen Oğuz Yalçın, oyuncular Mehtap Bayrı, Vural Buldu, Deniz Özbay tarafından kurulan Artiz Sanat Atölyesi İzmir’den sonraki Denizli’de kısa zaman içerisinde açılacak olan ikinci sanat atölyesi için Pamukkale Halk Eğitim Merkezi’nde söyleşi gerçekleştirildi.

Türkiye’nin önemli oyunculuk merkezlerinden Artiz Sanat Atölyesi Denizlilerle buluştu. Usta yönetmen Oğuz Yalçın tarafından 2015 yılında kurulan ve özellikle kamera oyunculuğu dalında 4 yıldır kesintisiz hizmet veren Artiz Sanat Atölyesi, bugüne kadar İzmir Alsancak’ta oyunculuk, film yapım-yönetimi, senaryo ve yazarlık atölyeleri ile faaliyet gösteriyordu.

Atölyenin, yönetmen Oğuz Yalçın ile tanınmış oyuncular Mehtap Bayrı, Vural Buldu ve Deniz Özbay’dan oluşan eğitici kadrosu, kısa zaman içinde hizmete girecek olan Denizli şubesinin tanıtımını yapmak ve her yaştan oyuncu adayıyla geçtiğimiz günlerde Denizli’de Pamukkale Halk Eğitim merkezinde vatandaşlar ile buluştu. Artiz Sanat Atölyesi vatandaşlarla bir söyleşi gerçekleştirildi. Söyleşide oyunculuk, senaryo yazımı, film yapım ve yönetimi konuşuldu.

Atölyenin kurucusu Oğuz Yalçın; “Emret Komutanım”, “Şaban İle Şirin”, “Kaygısızlar”, “Mahallenin Muhtarları”, “Ana”, “Deniz Yıldızı”, "Öyle Bir Sevda ki" gibi yaklaşık 1000 bölüm tv dizisinin, “Deli Dumrul”, “Antep Fıstığı”, “Baba” gibi birçok filmin yönetmenliğini, bir kısmının ortak yapımcılığını ve yazarlığını da yapmış, meslekte 33. yılını tamamlamış bir usta.

‘NOLUCAK HİNDİ’ DENİZLİ’DE ÇEKİLİCEK

Söyleşide Oğuz Yalçın’ın Artiz Sanat Atölyesi ekibi tarafından yakında Denizli’de çekilecek sinema filmi hakkında bilgi verdi. Yönetmen Oğuz Yalçın; “Eğitimimi İzmir’de tamamladıktan sonra Ege’de kalmak istedim. Birçok projede yer aldım. Daha sonrada atölyemizi kurduk. Sinema sektörü artık yavaş yavaş ege kıyılarına kayıyor. Biz 2015 yılında İzmir’de ekibim Mehtap Bayrı, Vural Buldu, Deniz Özbay ile birlikte Alsancak’ta Artiz Sanat Atölyesini kurduk. O günden bugüne birçok öğrencimize bilgilerimizi aktardık. İzmir’den sonra ekibimle bir araya gelip konuştuğumuzda Denizli’de bu konuda bir ihtiyaç olduğunu düşündük ve bu yönde çalışmalarımıza hız verdik. İlk olarak eğitime ekibimle başlayıp yakın zaman içinde bir sinema filmi çekeceğiz. Filmimizin türü komedi olacak ve adı “ Nolucak Hindi ”dedi.

“DENİZLİ’DE BÖYLE BİR GEREKSİNİM VAR”

Oyuncu Vural buldu; “Biz buraya tüm enerjimizle geldik. Burada böyle bir gereksinim var. Sektör artık İstanbul’dan Ege kıyılarına kayıyor. Çünkü Ege’nin çok güzel doğal mekânları ve şivesi var. İzleyiciler buraları seviyor. Bizde İzmir’den sonra buraya açacağımız ikinci atölyemizle oyuncular yetiştireceğiz. Sanat eğitimsiz olmaz, eğitimde üretimsiz olmaz. Bizler bu atölyelerde daha sağlıklı ortamlarla öğrencilere eğitim vereceğiz. Projelerle bu eğitimleri pekiştireceğiz.”dedi.

“YENİ YETENEKLER ÇIKARACAĞIZ”

Oyuncu Deniz Özbay; “Oyuncu olmak için çok çalışmak gerekir ve oyuncu olmak için, sektörde yer almak için bu işin içinde olan kişilerle çalışmak gerekir. İşte biz bu yüzden buradayız. İnsanları keşfedeceğiz, ortaya çıkartacağız. Denizli’de, Ege kıyılarında bu ışık var. Çok güzel şeyler olacak. Biz inanıyoruz. Geleceğin yıldızlarını Denizli’den çıkartacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER