Ataol Behramoğlu ve Haluk Çetin’in dinletisine büyük beğeni

Merkezefendi Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Merkezefendi Kültür Merkezi Servergazi Salonu’nda etkinlik düzenledi. Etkinlikte Şair Ataol Behramoğlu ve Müzisyen Haluk Çetin öğretmenlerle buluştu.

Merkezefendi Belediyesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel etkinlik düzenlendi. Merkezefendi Kültür Merkezi Servergazi Salonu'nda düzenlenen etkinliğe; Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Yılmaz, CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ayşe Sarıkaya, CHP Denizli İl Kadın Kolları Başkanı Ayşen Kocabay, CHP Merkezefendi İlçe Kadın Kolları Başkanı Işık Kodal Kurt, muhtarlar ve öğretmenler katıldı. 

Açılış konuşmasını yapan Başkan Şeniz Doğan; “Pandemi nedeniyle yapamadığımız sosyal aktivitelerimizi bu dönem sizlerle birlikte yapma fırsatı buluyoruz. Fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştiren öğretmenlerimiz bizim için çok kıymetli ve çok değerli. Aslında geleceğimiz onların elinde. Eğer bugün muasır medeniyetler seviyesine gelebilmişsek, başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve öğretmenlerimiz vesilesiyle buralara kadar geldik. Hepinize emeklerinizden dolayı çok çok teşekkür ediyorum. Bir çocuğu yetiştirmenin, bir aileyi yetiştirmek ve bir toplumu yetiştirmek olduğunu düşünüyorum. Mutlu aileler, düzenli aileler, refah toplumları getiriyor. Yerel yöneticiler olarak bizlere düşen çok önemli işler var. Sorumluluklarımızın farkındayız. Eğitime çok desteğimiz var. Bugün aslında sizin gününüz, sizler bizler için çok kıymetlisiniz, çok değerlisiniz. Başta büyük önder başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum” diye konuştu.

“ŞİİR VE MÜZİK DİNLETİSİ KATILIMCILARIN BEĞENİSİNİ TOPLADI"

Gerçekleştirilen etkinlikte ünlü şair Ataol Behramoğlu şiirlerini okudu. Müzisyen Haluk Çetin de, Behramoğlu’nun şiirlerinden bestelediği şarkıları seslendirdi. Şiir ve müzik dinletisi katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Etkinlik sonunda ünlü şair Ataol Behramoğlu kitaplarını ve müzisyen Haluk Çetin de albümlerini okuyucuları ve dinleyicileri için imzaladı.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2021, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER