Babadağ Tanıtım Günleri sona erdi

Babadağ Belediyesi ve Babadağlı Sanayici ve İş Adamları Derneği işbirliğinde Forum Çamlık’ta yapılan ‘Babadağ Tanıtım Günleri’ sona erdi. 5 gün süren tanıtım günlerine binlerce kişi ziyaret etti.

Babadağ Tanıtım Günleri sona erdi

Kentin tarihi ve kültürel birikiminin yanı sıra turizmiyle de ön plana çıkan ilçelerinden biri olan Babadağ, Denizlililerle buluştu. Bu yıl birincisi düzenlenen Babadağ Tanıtım Günleri, 1-5 Haziran tarihleri arasında Babadağ Belediyesi ve Babadağlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (BASİAD) paydaşlığında Forum Çamlık’ta gerçekleştirildi. 5 günü dolu dolu geçen tanıtım günlerine vatandaşlar, yoğun ilgi gösterdi. Tanıtım günlerinin ilk gününde bando takımı, halk oyunları gösterisi sunuldu. Açılış etkinliğine protokol üyeleri de yoğun ilgi gösterirken; Babadağ Belediyesi, etkinlikte paydaş olan ve etkinliğe katkı sunan kurum ve isimlere teşekkür plaketi takdim etti. Plaket teslimlerinin ardından gösterilen ‘Benim İçin Babadağ’ isimli belgesel vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.

DOKUMANIN TARİHİ: BABADAĞ

5 gün süren tanıtım günlerinde çeşitli stantlar ve sergiler yer aldı. Stantlarda Babadağ’ın en ön plana çıkan dokuma ürünleri tanıtılırken; çeşitli tekstil ürünleri de vatandaşlarla buluşturuldu. Bornozdan havluya, peştamalden çeşitli kıyafetlere kadar birçok ürünün bulunduğu stantlarda vatandaşlar Babadağ’ın tekstil tarihiyle de ilgili fikirler edindi. Aynı zamanda gastronomik kültürü ile de ön plana çıkan Babadağ’ın kendine has keşkeği program boyunca vatandaşlara dağıtıldı. Babadağ keşkeğinin tadına doyan vatandaşlar Babadağlı Üretici Kadın Kooperatifi’nin ürünü olan diğer gastronomik ürünleri de denedi. Babadağ’ın salçası, zeytinyağı, sirkesi, balı, toz biberi, kurutulmuş sebzeleri ve daha birçok yöresel ürünün sergilendiği kadın kooperatifi standında, ilçenin gastronomi hafızası da tazelenmiş oldu.

SERGİYE YOĞUN İLGİ

Babadağlı kadınların ürettiği 3 boyutlu tablolar ise yine Babadağ Tanıtım Günleri’nin gözdesi oldu. Kağıtların kıvrılarak ve kesilerek tabloya derinlik verildiği sanat eserleri ise el emeği sergisinde görücüye çıktı. Babadağ’da üretilen çeşitli el emeği ürünler de stantlarda vatandaşla buluşurken Babadağ’ın üretici yönü ziyaretçiler tarafından takdir edildi. Babadağ Tarih Kültür Sanatevi’nde sergilenen çeşitli tarihi eser ve tarihi ürünler de tanıtım günlerinde yer aldı. Babadağ’ın geçmişine ışık tutarak bugünlere gelmesini sağlayan, tarihi hafıza somut örnekleri vatandaşla buluşturuldu. Tanıtım günlerinin en beğenilen stantları arasında yer alan Babadağ Tarih, Kültür ve Sanat evi standı 5 gün boyunca vatandaşları ilçenin tarihine götürdü.

“BABADAĞ SENİ BEKLİYOR”

Tanıtım günleri hakkında konuşan Belediye Başkanı Ali Atlı; “İlçemizi her anlamda kalkındırmak ve turizm destinasyonumuzu genişletmek için çalışmalarımıza her zaman çok iyi odaklanıyoruz. İlçemizi biz gerçekten çok seviyoruz ve kentimizdeki diğer vatandaşlarımızın da gelip görmesini, Babadağımızın tarihi kültürel güzelliklerini yakında incelemesini istiyoruz. ‘Babadağ Seni Bekliyor’ diyorum ve Babadağ Tanıtım Günleri’ne gösterilen yoğun ilgiden ötürü tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER