Babadağ’da 1,5 ayda 3 etkinlik

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın açıklamasında bir buçuk ay içerisinde yapılacak 3 etkinliği duyurdu.

Babadağ’da 1,5 ayda 3 etkinlik

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklamasında bulundu. 17-18 Eylül tarihlerinde Babadağ’da gerçekleştirilecek 26. Geleneksel Rahvan At Yarışları’yla ilgili bilgi veren Başkan Atlı; “Bu hafta 17-18 Eylül tarihlerinde 26. Geleneksel Rahvan At Yarışları’nı yapmayı planlıyoruz. Çok güzel bir festival ve etkinlik hazırlığı yaptık. Geçen sene Rahvan At Yarışları’nı BabaFest’le birleştirmiştik. 4 gün boyunca ilçemizde hem geleneksel BabaFest etkinliğimizi hem de festivalin son gününde Rahvan At Yarışları’nı düzenlemiştik. Bu sene Rahvan At Yarışları ve BabaFest’i 1 ay arayla, farklı tarihlerde yaparak hem etkinlik sayısını ikiye çıkardık hem de at yarışları ile BabaFest'in izleyicilerine daha etkin ve güzel bir festival izlemesi için hazırlıklarımızı tamamladık” dedi.

At yarışları Tolga Çandar konseriyle başlayacak

17 Eylül Cumartesi günü Tolga Çandar konseri ile festivali başlatacaklarını ifade eden Başkan Atlı, “Akabinde pazar günü de gün boyu at yarışlarımız devam edecek. Ardından ödül töreni ile Rahvan At Yarışları etkinliğimizi bitirmiş olacağız. Tabii bunun yanında satış yapmak isteyen hem yerel hem de Denizli’den ve farklı illerden gelen vatandaşlarımızın stantları da etkinliğimizde yer alacak. Çocuklarımız için yine geçen sene yaptığımız gibi lunaparkı şu an kurmaya başladık. Bu haftaki etkinliğimiz cumartesi akşamı konser ve pazar günü gün boyu yarışlarla tamamlanmış olacak” diye konuştu.

Keşkek hayrı

Bu sene 24’üncüsü gerçekleştirilecek olan Babadağ Keşkek Hayrı’yla ilgili de konuşan Başkan Atlı, “Bildiğiniz gibi önümüzdeki hafta bizim Geleneksel Karaçöplen Keşkek Hayrımız var. Bu sene 25 Eylül Pazar günü bu etkinliği yapmayı planlıyoruz. Şu an keşkek hayrımızla ilgili hazırlıklarımız da devam ediyor. Bu keşkek hayrında Türkiye'nin her yerinde yaşayan Babadağlı hemşerilerimiz Babadağ’a gelerek, ilçemizdeki tanıdıkları ve akrabaları ile hasret gideriyorlar. Bu bağlamda keşkek hayrının bizim için manevi bir anlamı da var. 25 Eylül tarihinde saat 11.00 ve 14.00 arası Karaçöplen olarak bildiğimiz keşkek hayrını bu sene farklı bir bölgede yaparak tamamlamayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

21-22-23 Ekim’de Babafest yapılacak

Geçtiğimiz senelerde binlerce kişinin akınına uğrayan BabaFest’le ilgili olarak Başkan Atlı; “21 ve 23 Ekim tarihleri arasında 4. Geleneksel BabaFest etkinliklerimiz var. Onunla ilgili hazırlıklarımızda artık son aşamaya geldi. Çok güzel bir etkinlik planlıyoruz. İnşallah bir buçuk aylık zaman diliminde 3 farklı etkinlikle hem farklı yerlerde yaşayan Babadağlı hemşirelerimizle bir araya geliriz hem de ilçemize sosyokültürel ve ekonomik anlamda bir katkı sağlamış oluruz” diye konuştu. Başkan Atlı, Babadağ’da yapılacak olan Rahvan At Yarışları, Keşkek Hayrı ve BabaFest etkinliklerine tüm vatandaşları davet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER