Bağbozumu Festivali başlıyor

Bugün başlayacak olan Çal Bağbozumu Kültür ve Sanat Festivali, 3 gün boyunca dolu dolu geçecek. Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Tüm hemşehrilerimizi, dostlarımızı, yarenleri, sevdiklerimizi, sevenlerimizi festivalimize bekliyoruz” dedi.

Bağbozumu Festivali başlıyor

Türkiye’nin önemli üzüm merkezlerinden olan Çal İlçesi’nde üzüm bağlarında hasat süreci tüm hızıyla devam ederken; 10-12 Eylül 2021 tarihleri arasında 24’üncü Çal Bağbozumu Kültür ve Sanat Festivali yapılacak. Binlerce üretici, üç gün sürecek olan festivalde yılın yorgunluğunu ve stresini atacak. Festivalin ilk günü fotoğraf yarışmasında dereceye giren 28 fotoğrafın yer aldığı sergi, saat 18.00’de senetseverlerin beğenisine sunulacak. Aynı gün akşam saat 20.00’de Gamze Abay, saat 22.00’de ise Osman Öztunç konser verecek. 11 Eylül Cumartesi Günü, ilçe merkezinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek ve akşam saatlerinde Serkan Dumano ve Ankaralı Ayşe Dinçer konseri yapılacak. 12 Eylül Pazar Günü ise en iyi üzüm üreticisi yarışmaları ve çeşitli etkinliklerin ardından Buray konseri ile son bulacak.

“FESTİVALİMİZE BEKLİYORUZ"

Tüm vatandaşları festivale beklediklerini söyleyen Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Bağbozumu festivalinde üzüm üreticilerimiz yılın yorgunluğunu ve stresini atacak. Çal Yöresi’nde yaşayan tüm hemşehrilerimizi, Denizli ve Denizli dışında oturan Çallıları, dostları, yarenleri ve kısacası her vatandaşımızı festivalimize bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER