Baran Saldanlı’dan kitap: “Varım! Ama Neden?”

AYDEM Yönetim Kurulu Üyesi de olan Baran Saldanlı’nın evrenin sırlarına dair bir araştırma kitabı olan ‘Varım! Ama Neden?’ ismini verdiği kitabı, Destek Yayınları’ndan çıktı.

Baran Saldanlı’dan kitap: “Varım! Ama Neden?”

Bir gece yıldızla kaplı gökyüzüne bakarken, uçsuz bucaksız gözüken bir deniz manzarası karşısında ya da kendimizi doğanın muhteşem döngüsü içinde aciz hissettiğimiz bir yerdeyken her birimizin aklından benzer sorular geçmiştir. Bu sonsuz ve giderek genişleyen evrendeki yerimizi, varlığımızın amacını, biz olmasak da bir ahenk içinde akıp gidecek olan yaşama katkımızın ne olması gerektiğini sorgulamışızdır.

Baran Saldanlı’nın yazdığı ‘Varım! Ama Neden? de tam olarak bunu yapıyor, hemen herkesin zaman zaman aklından geçen sorulara çok yönlü bir araştırmayla yanıtlar arıyor. Tanrı’nın varlığı, evrenin işleyişi, özü, boyutları, bilinç kavramı gibi konuları tartışarak ilerleyen kitap nihayetinde varoluşun amacına ulaşıyor ve okurlarına kendi sorularını sormaları konusunda cesaret veriyor, farklı yanıtlar aramak isteyenler için yeni pencereler açıyor. AYDEM Yönetim Kurulu Üyesi de olan Baran Sardanlı’nın yazdığı ve ‘Varım! Ama Neden?’ adını verdiği kitabı Destek Yayınları’ndan çıktı.

BARAN SALDANLI KİMDİR?

1988 yılında doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini doğup büyüdüğü şehir olan Denizli’de tamamladı. Yeditepe Üniversitesi Endüstri ve Sistemler Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Üniversitede çalışma hayatına başladı. Mermer ve enerji sektörlerinde görev aldı. Bugün
Türkiye’nin önde gelen bir enerji firmasının yönetiminde bulunan Saldanlı, ayrıca internet, e- ticaret ve restoran gibi farklı sektörlerde de çalışıyor. Daha önce kitap yazmamış ve yola kendi merakını gidermek için çıkmış olan Saldanlı, “Varım! Ama Neden?” ile hem kendi sorularına hem de evren ve varoluş konularında merakı olanların suallerine cevap bulmaya çalışıyor. Saldanlı, evli ve bir kız çocuğu babası.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER