BAŞKAN ÖZBAŞ’TAN, TİYATRODA SİNEMA MÜJDESİ

Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın destekleriyle kurulan Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü, ‘Bizim Hastane’ oyunuyla ilçe halkı ile buluştu. Tiyatro oyunun ardından konuşan Başkan Özbaş, 15 Ekim’den itibaren vizyon filmlerin Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi sinema salonunda olacağı müjdesini verdi.

Sarayköylüler tiyatroyu çok sevdi. Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş’ın destekleriyle kurulan Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü Hakkı Karaca’nın eğitmenliğinde başarıya imza atmaya devam ediyor. İlçedeki gençlerden oluşan Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübü,  Hakkı Karaca’nın eğitmenliğinde Ahmet Başımoğlu’na ait ‘Bizim Hastane’ oyunu ile Sarayköylülerin karşısına çıktı.

Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde sahnelenen tiyatro oyununa Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, eşi Esin Özbaş, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Hakan Kurt ve yüzlerce vatandaş katıldı. ‘Bizim Hastane’ tiyatro oyununa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kahkahaların eksik olmadığı gece sonunda konuşma yapan Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş,  ilçe halkına sinema müjdesi verdi.

 Başkan Özbaş, “Yakın bir zamanda açtığımız Kültür Merkezimizde faaliyetler büyük bir yoğunlukla devam ediyor. Tiyatro sezonunun başlamasıyla birlikte Sarayköy Belediyesi Tiyatro Kulübümüz sezonunun ilk oyunları olan Bizim Hastane oyunu ile bizimle. 3 yıl önce yüzlerce gencimiz ile hala içimizde var olan o heyecanla tiyatroya başlamıştık. Kültür merkezimizden önce tiyatro faaliyetlerimiz düğün ve toplantı yapmaya uygun ancak tiyatro yapmaya uygun olmayan çok amaçlı belediye salonumuzda gerçekleşiyordu. Gençlerimiz o güzel yetenekleriyle harikalar yaratıyorlardı ancak sahnelenen yer uygun değildi. Şimdi oyunlarına yakışır yerde sanatlarını yapıyorlar. Bu bizi çok mutlu ediyor” dedi.

“MERKEZİMİZDE VİZYON FİLMLERİ VATANDAŞLARIMIZLA BULUŞTURACAĞIZ”

Tiyatro oyununa Sarayköylü vatandaşların yoğun ilgi göstermesinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Başkan Özbaş, “Sanatın birleştirici ruhunu burada görüyoruz. Burada en büyük teşekkürü Sarayköylü halkımızın teveccühü ile birlikte bizim kulübümüzdeki arkadaşlarımız, Hakkı hocamız hak ediyor” diye konuştu.

Konuşmasının sonunda büyük müjdeyi veren Başkan Özbaş, “ Ekim ayının 15’inden itibaren ilçemizde Sarayköy Belediyesi Kültür Merkezimizde vizyon filmleri vatandaşlarımızla buluşturacağız. İlçemize, memleketimize hayırlı olsun” şekilde konuştu. Konuşmasının ardından Başkan Özbaş, tiyatro ekibini tebrik etti.

“TİYATRO ÇOK GÜZELDİ”
Tiyatro sonunda memnuniyetini dile getiren 60 yaşındaki Kevser Çayır, “Tiyatro oyunu çok güzeldi. Sinir stresim resmen kalmadı.  Evime çok sakin bir şekilde gidiyorum. Sarayköy’de bu tür faaliyetlerin başlaması bizi çok memnun etti. İnşallah sürekli devam eder” dedi. Şazime Sivritepe ise, “Tiyatro oyununu çok güzel buldum. Sarayköy’de çok güzel şeyler olmaya başladı diyebilirim. Stres atmak, vakit geçirmek, yeni şeyler öğrenmek açısından çok güzel” diye konuştu.  12 yaşındaki Özgün Karaduru, “Tiyatro çok güzeldi. Başarılıydı, çok beğendim. Tüm ekibe böyle güzel bir oyunla bizi buluşturdukları için teşekkür ederim” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Oguz   karagoz
Oguz karagoz - 1 yıl Önce

Pastal

SIRADAKİ HABER