Başkan Şevik’ten festivale davet

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısı düzenleyen Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik; herkesi, 10-11-12 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan 20’nci Buldan Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festivali’ne festivale davet etti.

Bu yıl 20’ncisi düzenlenecek olan Buldan Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festivali, 10-11-12 Haziran tarihlerinde yapılacak.

Belediye Başkanı Mustafa Şevik, festivalle ilgili olarak Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısı düzenledi.

Buldan festivalinin panayır havasında gerçekleşen eğlence amacı taşıyan bir festival olmadığını söyleyen Başkan Şevik; “Pandemiden dolayı festivalimizi gerçekleştiremedik. Ben inanıyorum ki bu festival, önümüzdeki festivaller biraz daha festivalin ilk başlangıç ruhuna 20 önceki ruhuna kavuşabilir diye düşünüyorum. Bu seneki festivalimiz biraz daha kültür ağırlıklı. Cuma günü rutin bir açılışla başlayacak. Kortejimiz olacak. Buldan’ın yerel oyunları ve birçok açılış olacak. Cuma cumartesi ve pazar akşamları da farklı sanatçılar sahne alacaklar. Ben bu festivalin sonraki festivallere ışık tutacağına inanıyorum. Festivalin tanınırlığı ki Ege’de ses getiren bir festival olduğunu düşünüyorum. Katılım düzeyi çok yüksek oluyor. Bu da hep beraber ortak çalışmamızdan kaynaklanan bir hususiyet. Ben tekrar sizlerin vasıtasıyla Denizli halkını, Ege Bölge halkını ve bütün Türkiye insanını festivalimize davet ediyorum. 2 yıl aradan sonra sizlerle burada olmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2022, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER