Başkan Şevik’ten teşekkür

Bu yıl 20’ncisi düzenlenen Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festivali’ni değerlendiren Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, hava muhalefetine rağmen yoğun katılımlı bir festival olduğunu belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Başkan Şevik’ten teşekkür

Pandemi dolayısıyla iki yıl sonra düzenlenen 20. Buldan Dokuma, Kültür ve El Sanatları Festivali, üç gün boyunca renkli etkinliklere sahne oldu. Türkiye’nin sevilen sanatçılarının sahne aldığı konserlerin yanı sıra, “Kuş Şenliği”, ilçenin geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan geleneksel dokumasının tanıtıldığı defile gibi çeşitli etkinliklerle dolu dolu geçen festivali değerlendiren Belediye Başkanı Mustafa Şevik, festivalin amacına ulaştığını vurguladı. Festival alanını, Denizli ve ilçeleri başta olmak üzere başka illerden gelen on binlerce kişinin ziyaret ettiği vurgulayan Başkan Şevik, “İlçemizin kültürel mirası dokumasını, Buldan’a özgü mimarisiyle dikkat çeken konaklarımızı, tarihi sokaklarımız ile doğal güzelliklerini, organik tarımını tanıtmak, ilçe ekonomisine katkı sağlamak amacıyla 20’ncisini düzenlediğimiz festivalin, amacına ulaştığına inanıyorum. Başka şehirlerden gelen misafirlerimizin, Buldan’ı çok beğendiklerini ifade ederek, mutlu bir şekilde ayrılmaları bizleri onurlandırmıştır. Festivalde emeği geçen başta belediye personelim olmak üzere, bizlere destek veren sivil toplum kuruluşları ve tüm ilçe halkına teşekkür ediyorum” dedi.

ETKİNLİKLERLE DOLU BİR SEZON OLACAK

Yenicekent Festivali ile ilgili hazırlıkların devam ettiğini vurgulayan Başkan Şevik, “Pandemi dolayısıyla iki yıl ertelenen festivaller ve etkinlikleri sırasıyla gerçekleştireceğiz. Yenicekent Festivali’nin ardından geniş kapsamlı Buldan’ın kurtuluşunun 100. yılına yakışır 4 Eylül Kurtuluş Günü’nü kutlayacağız. Ardından ‘Sokakta Sanat Var’ etkinliğimiz yapılacak” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER