“Bir fotoğraf karesi ile kitap yazabilirsiniz”

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Sarayköy Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen söyleşide fotoğraf sanatçılığını anlatan Denizlili Fotoğraf Sanatçısı Zeki Akakça, “Doğru tekniklerle bir fotoğraf karesi içinde bir kitap yazabilirsiniz” dedi.

“Bir fotoğraf karesi ile kitap yazabilirsiniz”

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Sarayköy Meslek Yüksekokulu konferans salonunda Denizlili Fotoğraf Sanatçısı Zeki Akakça’nın konuşmacı olarak katıldığı Fotoğrafça Bakış söyleşisi düzenlendi.

Söyleşiye PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Aslı Öztürk Kiraz,  Yüksekokul idaresi ve öğrenciler katıldı.

Fotoğraf Sanatçısı Zeki Akakça, “Ülkemiz fotoğraf açısından çok zengin. Çok farklı mozaiklere sahibiz. Bir yanımız baharken diğer yanımızda kar yağıyor. Sanatın topluma gelmesi gerektiğini düşünenlerdenim. En uzak ilçedeki vatandaşlarımızın şehir merkezindeki bir konferansa gelmesindense; konferansın ilçedeki vatandaşların ayağına kadar ulaşması gerektiğinin altını çizmek istiyorum” dedi.

“GEÇMİŞ İLE İLGİLİ KANITLARI GELECEĞE AKTARABİLİRİZ”

Bir fotoğraf karesi ile bir kitabın anlatılabileceğini aktaran Akakça, “Bilgi, belge ve kanıtı bir fotoğrafta çok iyi kullanılırsak geçmiş ile ilgili kanıtları geleceğe aktarabiliriz. Fotoğraf ile uğraşmak isteyen arkadaşlarımızın muhakkak temel fotoğraf eğitimi alması gerektiğini söylemek istiyorum. PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu yönetimimiz Fotoğrafçılık Kulübü açarsa ben bedelsiz eğitim vererek katkı sağlamak isterim” diyerek konuştu. Konuşmanın ardından Akakça, kendisinin çekmiş olduğu 78 fotoğrafın bulunduğu “Egeden” isimli slaytı dinleyicilere sundu. Akakça, program sonunda PAÜ Sarayköy Meslek Yüksekokulu’na helikopter içerisinden çekmiş olduğu Medet Köyü’ne ait fotoğrafı hediye etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER