“BİR ŞEHİR SANATLA DA VAR OLMALIDIR”

Turan Bahadır Sergi Salonu’nda 90 adet eserden oluşan sulu boya resim sergisini sanatseverlerle buluşturan Denizlili Ressam Hakkı Uslu, ”Memleket, özlem ve hasret kokan temaları ele almaya çalışıyorum. Eserlerimde Denizli kültürünü yansıtmaya çalışıyorum”dedi.

“BİR ŞEHİR SANATLA DA VAR OLMALIDIR”

Aslen Denizli’nin Tavas İlçesi’ne bağlı Kızılcabölük Mahallesi’nden olan Ressam Hakkı Uslu, Denizli Büyükşehir Belediyesi Turhan Bahadır Sergi Salonu’nda açtığı suluboya resim sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu.90 adet eserden oluşan serginin açılışını Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan yaptı.

Başkan Zolan açılış konuşmasında Ressam Uslu’ya teşekkür etti ve şunları aktardı:”Değerli dostumuz ve ressam kardeşimiz Hakkı Uslu Bey’in daha önce Tavas’ta sergisine şahit olmuştum. Özümüzü ve güzelliklerimizi yansıtan Uslu kardeşimiz, sulu boyayla ortaya şaheserler çıkarmış. Biz de büyükşehir olarak kültür ve sanata en üst düzeyde gereken önemi veriyoruz. Bir şehir sadece bina, yol ve alt yapıyla değil kültür, sanatla da var olmalıdır.”

“ESERLERİMDE DENİZLİ KÜLTÜRÜNÜ YANSITMAYA ÇALIŞIYORUM”

DRT Denizli Televizyonu ve Denizli Gazetesine özel açıklamalar yapan Ressam Uslu,”Çocukluğumdan bu yana karikatür ve resimle ilgileniyorum. Üçüncü kişisel resim sergimi açmanın mutluluğunu yaşıyorum. Memleket, hasret ve özlem kokan temaları ele almaya çalıştım. Denizli kültürünü yansıtmaya çalışıyorum. Efe ve zeybekler üzerine özel eserlerim var” şeklinde konuştu. Sanatın herkesle ilgili bir kavram olduğunun altını çizen Ressam Uslu, ”Sadece resim yapmak değil, iyi bir resim izleyicisi olmak da insana büyük değer katıyor.

Resim yapanlara ve merakı olanlara çok iyi gözlem yapmalarını ve asla vazgeçmeden tekrar tekrar denemelerini tavsiye ederim. Yerel de Denizli ve tüm ülkede sanat hakkında bolca malzeme var. Bunları kullanmalıyız” dedi.

Sanatçı Uslu’nun Turhan Bahadır Sergi Salonu’nda açtığı resim sergisi 8 Kasım 2018 Perşembe gününe kadar açık kalacak.

SERDAR KİRİŞ

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER