Bozkurtlu kadınların filmi beyaz perdede

Çekimleri Bozkurt İlçesi’nde gerçekleştirilen ve yönetmenliğini Jale İncekol’un üstlendiği ‘Narperi’nin Bileziği’ isimli film, seyirciyle buluşuyor. Bozkurtlu 16 kadının yanı sıra ikisi profesyonel 6 oyuncu ve 10 gönüllü eğitimci yer aldığı filmin galası, 14 Haziran 2022 Salı Günü yapılacak.

Bozkurtlu kadınların filmi beyaz perdede

Bozkurt İlçesi’ne bağlı Sazköy Mahallesi’nde çekilen ve büyük beğeni toplayan ‘Okulum Açılsın’ belgesel filmine imza atan ünlü Yönetmen Jale İncekol, bu kez kadın emeğini öne çıkaran projeye imza attı. Çekimleri yine Sazköy Mahallesi’nde gerçekleştirilen ‘Narperi’nin Bileziği’ isimli film, seyirci ile buluşuyor. Uzun metraj dökümanter drama türündeki film, kadın emeğini konu alıyor. Filmin kamera önünde Bozkurt Kadın Kooperatifi üyesi 16 kadının yanı sıra ikisi profesyonel 6 oyuncu ve 10 gönüllü eğitimci yer aldı. Filmin galası, 14 Haziran 2022 Salı Günü saat 19.30’da Denizli büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Özay Gönlüm Salonu’nda yapılacak. Filmin ev sahipliğini ve sponsorluğunu üstelen Bozkurt Belediyesi’nin yanı sıra, Öğretmen Ayşegül Atakan ve TED Denizli Koleji de sponsor olarak destek verdi. Ayrıca filmin galasının sponsorluğunu Güney Ege Sanayi ve İş Adamları Dünyası Federasyonu (GESİFED) ve Denizli Soroptimist kulübü üstlendi. Gösterime girecek olan film, vatandaşlara ücretsiz olacak.

“KADINA VERİLEN DEĞER, GELECEĞE YAPILAN YATIRIMDIR”

Filmin çekimlerinde ev sahipliğini üstlenen ve büyük desteği olan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, “Sevgili Yönetmenimiz Jale İncekol burada daha önce ‘Okulum Açılsın’ belgesel projesine imza attı. Jale hanım gerçekten de çok kıymetli bir değer. Yine ilçemizde yaşayan kadınlarımız ile birlikte harika bir işe imza attılar. Kadın emeğini, kadının değerini öne çıkaran bir film. Bu konuda yönetmenimiz Jale İncekol’u özellikle tebrik ediyorum. Bir toplumun huzurunda ailenin; bir ailenin mutluluğunda da kadının rolü çok büyüktür. Kadınların emeği ve katkısı olmadan hiçbir ülkenin sağlıklı bir şekilde gelişmesi, kalkınması, demokratikleşmesi mümkün değildir. Çünkü kadına verilen değer, geleceğe yapılan en ciddi yatırımdır. Başta Bozkurtlu kadınlarımız olmak üzere bu filmde emeği olan herkesi tebrik ediyorum. Hemşerilerimi ve Denizlili vatandaşlarımızı filmimizi izlemeye davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER