Bozkurtlu öğrencilerden sanat şöleni

Bozkurt İlçesi’nde lise öğrencileri sanat şöleni oluşturdu. Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı resimler, görücüye çıktı.

Bozkurtlu öğrencilerden sanat şöleni

Bozkurt İlçesi’nde lise öğrencileri sanat şöleni oluşturdu. Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı resimler, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle görücüye çıktı. Açılışa; Bozkurt Kaymakamı Tayyar Emre Mahmutoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Gülseren Özel ve ilçe protokolü açılışta yer aldı. Görsel Sanatlar Öğretmeni Aynur Güngör’ün koordinatörlüğünü yaptığı sergiye Orta Okulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Mehmet Güngör ve öğrencileri, Teknoloji Tasarım Öğretmeni Ümmü Akgün ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Feruze Moran da katkı sundu. Öğrencilerin birbirinden güzel resimlerinin sergilendiği sanat şölenine vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Karakalem, yağlı boya, sulu boya, pastel boya gibi çeşitli ekipmanlarla yapılan yaklaşık 500 resim sergisinin bugün sona ereceği öğrenildi. Vatandaşlardan tam not alan öğrenciler serginin sevincini yaşarken sergide öğrencilerin el emeği tasarımları da yer aldı. Kil çalışmaları, alçı çalışmaları gibi tasarımlarda sergi ziyaretçilerinden tam not aldı.

BAŞKAN YARDIMCISI ÖZEL’DEN VATANDAŞA DAVET

Sergiye ilişkin konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Gülseren Özel; “Öğrencilerimizin muhteşem yeteneklerinin sergilendiği bu sergi bizler için çok özel. Öğrenci; demek, sürekli olarak ders çalışıp sınava hazırlanmak demek değildir. Öğrencilerin gelişimlerini bu gibi çeşitli aktivitelerle desteklenmesi gerekmektedir. Bozkurt Belediyesi olarak öğrencilerimizin eğitim öğretim anlamındaki her türlü gelişim saylayacak aktivitenin parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz ve bu konuda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçemizde böyle yetenekli öğrenciler olduğunu görmek çok güzel ve onur verici. Tüm ilçe halkımızı bu sergiyi ziyaret etmeye ve öğrencilerimizin yeteneklerini görmeye davet ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER