BULDAN, 96’NCI KURTULUŞ GÜNÜNÜ KUTLADI

Buldan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ncı yıldönümü ilçede törenlerle kutlandı. ‘Hoşgör’ü Dokuma Şenliği’ kapsamında düzenlenen kurtuluş günü etkinliklerinin finalinde sahne alan Naci Özkan türküleriyle, Malik Sabancı ise sanat müziğinin eşsiz şarkılarıyla meydanı dolduranlara müzik ziyafeti verdi.

BULDAN, 96’NCI KURTULUŞ GÜNÜNÜ KUTLADI

Yunan askerlerinin işgalinden 4 Eylül 1922 tarihinde kurtulan Buldan'da kurtuluş yıl dönümü törenlerle kutlandı. İlk tören; Jandarma Bölük Komutanlığı’nda yapıldı. İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı başta olmak üzere, ilçe protokolü jandarmaya teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. İkinci tören; Alanyazı  Meydanı’nda  yapıldı. Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan törende, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay ve İlçe Kaymakamı Hatice Cemre İncesu günün anlam önemine ilişkin konuşmalarını yaptı.

“BULDANIMIZI BİRLİK, BERABERLİK VE KARDEŞLİĞİN SİMGESİ HALİNE GETİRECEĞİZ”
Törende konuşan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay; “1919’da işgale uğrayan Buldan, 26 Ağustos’ta başlayan Büyük Taarruz sonrası 4 Eylül 1922 günü işgalden kurtulur. Elbette bu işgal yıllarında ve Kurtuluş Savaşı’nda büyük acılar yaşanır. Yaşadığımız acıları unutmadan, Allah’ım bize bir daha esaret yüzü göstermesin dileği ile artık önümüze bakacağız. Hoşgörü kenti Buldanımızı birlik, beraberlik ve kardeşliğin simgesi haline getireceğiz. 1 Eylül’de başlayan ve 4 Eylül Kurtuluş etkinlikleri son bulan “Hoşgör’ü Dokuma Şenliği” ile bunu hedeflemiştik. Bizlerin bugünlere ulaşmamızı sağlayan, bize özgür bir ülke bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm şehit ve gazilerimize minnet duygularımızı yineliyor ve hepsine Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

NACİ ÖZKAN VE MALİK SABANCI’DAN MÜZİK ZİYAFETİ
Özdemir Spor Kulübü sporcularının karate gösterileri, Kuvayı Milliye ve Mücahitler Derneği Nazilli ve Aydın Şubeleri efelerinin zeybek oyunları ile devam eden tören Alanyazı Meydanı, Atatürk caddesi, Şükür Camii Meydanı ve 14 Mayıs caddesi boyunca devam eden kortej yürüyüşü ile sona erdi. Kurtuluş Günü etkinlikleri akşam saatlerinde Alanyazı Meydanı’nda Naci Özkan THM konseri ve Malik Sabancı TSM konseri ile devam etti. Naci Özkan türküleriyle, Malik Sabancı ise sanat müziğinin eşsiz şarkılarıyla meydanı dolduranlara müzik ziyafeti verdi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER