Buldan eski cezaevinde resim sergisi

Buldan İlçesi’nde minik ressamlar renkli dünyalarını yansıttığı tablolarını, eski cezaevi avlusunda sergiledi. Serginin açılışını gerçekleştiren Belediye Başkanı Mustafa Şevik; "BELKÜM'de çocuklarımızın geniş ufuklarını yansıtan tabloları sergilemekten onur duydum" dedi.

Buldan eski cezaevinde resim sergisi

Buldan Belediyesi tarafından Adalet Bakanlığı’ndan devralınarak 2011 yılında el sanatları merkezi olarak restore edilen eski cezaevi avlusu, resim sergisine ev sahipliği yaptı. Buldan Hicazkar Müzik ve Sanat Merkezi'nin 6-13 yaş grubu kursiyerlerinin Resim Öğretmeni Canan Demirel önderliğinde hazırladıkları tablolarının yer aldığı sergi açılışına Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, kurs öğretmenleri, kursiyerler ve aileleri katıldı.

Resim sergisini gezen Başkan Şevik,  öğrencilerin tablolarını beğeniyle inceledi, kursiyerlerle tek tek ilgilenerek çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. Başkan Şevik,"BELKÜM, kültür ve sanat adına çok güzel bir gün yaşıyor. 2011 yılından beri koğuşlarında, geçmişten günümüze geleneksel el dokuması kültürünün yaşatıldığı eski cezaevi, avlusunun öğrencilerimizin aydınlık ufuklarını yansıttığı tablolarına ev sahipliği yapması bizleri gururlandırdı. Öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz" dedi. Resim öğretmeni Canan Demirel ise "6-13 yaş gurubu kursiyerlerimiz ile yetişkin kursiyerlerimizin eserlerini tarihi bir mekanda sergilemekten çok mutluyuz.  Bize bu imkanı sağlayan Belediye Başkanımız Mustafa Şevik'e teşekkür ederim" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER