Buldan Festivali’ne aşıklar damga vurdu

Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ve kortej yürüyüşüyle start alan 19.Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali kapsamında düzenlenen 3. Uluslararası Aşıklar Bayramı’na katılan aşıklar, festivale damgasını vurdu.

Buldan Festivali’ne aşıklar damga vurdu

Bu yıl 19’uncusu düzenlenen Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları festivali, Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı.

Kortej yürüyüşü ve protokol konuşmalarıyla devam eden festivalin ilk gününe; İyi Parti Milletvekili Yasin Öztürk, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Büyükşehir Belediye Meclisi 2. Başkan Vekili Leman Kalkan, Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Belediye Başkanı Mustafa Şevik ile çok sayıda davetli katıldı.

Festivalin 1. gününde Alanyazı Meydanı'nı dolduran Buldanlılar, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Türk Halk Müziği Korosu'nun seslendirdiği hareketli türkülerle coştu. Koro sanatçılarının sahneye Buldan Dokuması kumaşlardan yapılmış kıyafetlerle çıkması ise takdirle karşılandı.

Festival kapsamında düzenlenen 3. Uluslararası Aşıklar Bayramı’na katılan, Denizlili Ozan Nihat Sönmez ile birlikte Kırgızistan, Doğu Türkistan, Gürcistan ve Moğolistan ile 11 aşık, sazlarıyla yörelerine ait türküleri seslendirdi. Festivale adeta damga vuran aşıkların atışması, renkli görüntülere sahne oldu. Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, festivalin ilk gününe katılan sanatçılara çiçek ve Buldan dokuması el ürünleri hediye ederek, teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER