Buldan, Yenidede’nin kısa filmi ile dünyaya açılıyor

Dünyanın en prestijli film festivallerinden olan Uluslararası Turizm Filmleri Festivali Tourfilm Riga’ya Buldan’ı anlatan kısa filmi ile katılan Denizlili ödüllü Yönetmen Çağdaş Yenidede, hem Buldan’ı dünyaya tanıttı hem de başarılarına bir yenisini ekledi.

Buldan, Yenidede’nin kısa filmi ile dünyaya açılıyor

Denizlili ödüllü yönetmen Çağdaş Yenidede Buldan’a özel hazırladığı tanıtım filmi ile yeni bir başarıya imza attı. Dünyanın en prestijli film festivallerinden olan Uluslararası Turizm Filmleri Festivali Tourfilm Riga’ya Buldan’ı anlatan kısa filmi ile katılan Yönetmen Yenidede, hem Buldan’ı dünyaya tanıttı hem de başarılarına bir yenisini daha ekledi.

‘Buldan’ adlı kısa filmin ilk gösterimi; AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger başkanlığında düzenlenen ve Avrupa Büyükelçileri’nin katıldığı Buldan’daki toplantıda yapıldı.

Büyük beğeni alan film şu anda Litvanya’da düzenlenen film festivalinde binlerce kişi tarafından izlenecek. 1 aylık çalışma sonucu ilçenin dinamiklerini ve doğal güzelliklerini ortaya çıkaran kısa film, hem sanatta hem de turizmde adından söz ettirecek.

Toplam 12 dakikadan oluşan eser ve festival hakkında konuşan Yenidede; “Amacımız Denizlimizin dört bir yanına özel hazırladığımız filmlerimiz ile dünyada düzenlenen organizasyonlarda kentimizin adını duyurmak. Daha önce ‘Emek’ adlı eserimiz ile bu yolda ilk adımı attık. Şimdi de ‘Buldan’ adlı kısa filmimiz ile bu yolda yürümeye devam ediyoruz. Bu eserde bizleri bir an olsun yalnız bırakmayan; sanata ve sanatçıya verdiği değer ile bizleri destekleyen Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay’a teşekkür ederim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211