“Buldan’ı bir turizm cenneti haline getireceğiz”

Turizm Haftası dolayısıyla mesaj yayımlayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Sahip olduğu bütün güzellikler ve ayrıcalıklarıyla Buldan’ı bir turizm cenneti haline getirecek ve turizmi ilçe ekonomisi adına çok önemli bir kalkınma dinamiğine dönüştüreceğiz” dedi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 15-22 Nisan Dünya Turizm Haftası nedeniyle mesaj yayımladı. Buldan Belediyesi olarak turizmi çeşitlendirebilme ve sürdürülebilir hale getirme noktasında tüm imkanları seferber ettiklerini dile getiren Başkan Şevik,  Ertuğrul Gazi'nin içliğini, Barbaros'un şalını, Genç Osman'ın gömleğinin dokunduğu Buldan'ın kültürüne, tarihi değerlerine sahip çıktıklarını belirtti.  18’inci ve 19’uncu yüzyıl Selçuklu ve Osmanlı şehir dokusunu günümüze yansıtan, 200’e yakın ev ile 32 sokağın restore edilerek birer birer turizme kazandırıldığını söyleyen Başkan Şevik, yenileme çalışmaları tamamlandığında Buldan’ın Bölge turizminin merkezi haline geleceğini söyledi.

KÜLTÜR RİNGİ OLUŞTURULUYOR

Buldan Belediyesi’nin Sokak Sağlıklaştırma ve Restorasyon uygulamalarının, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Denizli Valiliği, Buldan Kaymakamlığının desteği ile devam ettiğini söyleyen Başkan Şevik, “32 Sokağımızdan, Beyler, Dokuma Pazarı Sokağı, Semerci Sokakları’nda çalışmalar tamamlanarak turizme kazandırıldı. Fetçiler Sokak’ta devam eden Sağlıklaştırma ve Restorasyon çalışmaları, ihalesi tamamlanan Çarşı ve Türkmenoğlu sokaklarında da en kısa zamanda başlayacak. Projesi hazır olan Tavacı, Terziler Kaşı ve Tarakçı sokaklarının ihale hazırlıkları devam ediyor.  Sokak Sağlıklaştırması ve Restorasyon Uygulamalarını iki yıl içerisinde tamamlayıp, Kültür Ringi projemizi hayata geçirmiş olacağız” dedi.

KRAL YOLU HAYAT BULACAK

Zengin tarihi, kültürel ve doğal turizm potansiyeline sahip olan Buldan Turizm’inin, Pamukkale-Laodikya-Tripolis-Buldan ve Süleymanlı Yayla Gölü’nü içine alan Kral Yolu Projesi ile hareketleneceğini dikkat çeken Başkan Şevik,  “Pamukkale’ye gelen yerli ve yabancı turistleri Buldan’a çekmek istiyoruz. Bunun için Kral Yolu hattı üzerinde, organik tarımımızı turizme kazandırarak ilçemizde agro-turizmini de geliştirmek istiyoruz” diye konuştu.

“BULDAN'I BİR TURİZM CENNETİ HALİNE GETİRECEĞİZ"

Buldan’da trekking, yürüyüş, bisiklet, dağ bisikleti güzergahlarının da belirlenerek alternatif turizm potansiyelinin gelişmesinde önemli bir adım atıldığını söyleyen Başkan Şevik, “Sahip olduğu bütün güzellikler ve ayrıcalıklarıyla Buldan’ı bir turizm cenneti haline getirecek ve turizmi ilçe ekonomisi adına çok önemli bir kalkınma dinamiğine dönüştüreceğiz. Bu düşüncelerle Turizm Haftası’nı kutluyor, bu alanda çalışmalarımıza destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2021, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211