‘Büyük İnsanlık’ eseri, birincilik getirdi

Sanat ve Sanatkârlar Topluluğu Kültür Derneği (SAKÜDER) tarafından düzenlenen ‘Evde Kal Türkiyem Resim Yarışması’na ‘Büyük İnsanlık’ eseriyle katılan 30 yaşındaki Denizlili Sanatçı Çağlar Tağcı, birincilik ödülünün sahibi oldu.

‘Büyük İnsanlık’ eseri, birincilik getirdi

Sanat ve Sanatkârlar Topluluğu Kültür Derneği (SAKÜDER), korona virüse dikkat çekmek amacıyla ‘Evde Kal Türkiyem Resim Yarışması’ düzenlendi. Sanatçı Umur Türker, Prof. Dr. Ahmet Özol, Prof. Dr. Basri Erdem, Prof. Dr. Bedri Karayağmurlar ve Prof. Dr. Nur Gökbulut’dan oluşan seçici kurul kararı verdi. Yarışmaya ‘Büyük İnsanlık’ eseriyle Denizli’den katılan 30 yaşındaki Sanatçı Çağlar Tağcı, birincilik ödülünün sahibi oldu. Erdoğan Paksoy ikinci, Mehmet E. Acun üçüncü oldu. Jüri Özel Ödülleri ise Elif Okur Tolun, Soner Cevrizoğlu ve Deniz K. Şekerci’ye verildi.

“Sanat projeleri pandemide daha fazla anlam kazandı”

İnsanların Kovid-19 nedeniyle zorlu süreç yaşadığının altını çizen Denizlili Sanatçı Çağlar Tağcı, “Pandemi sürecinde böyle değerli bir yarışmadan birincilik ödülünü kazandığım için ayrı bir mutluluk ve gurur yaşadım. Sergiler, yarışmalar, sanat projeleri, biz sanatçıların üretkenliğine ve gelişimine doğrudan katkı sağlıyor diye düşünüyorum. Özellikle pandemi sürecinde sanat projeleri daha fazla anlam kazanmıştır. Motivasyona ihtiyaç duyduğumuz bu zorlu günlerde böyle değerli bir yarışma ve sosyal sorumluluk projesiyle biz sanatçılara destek olan tüm SAKÜDER Ailesine ve SAKÜDER Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eser Bey’e teşekkür ediyorum.

Çağlar Tağcı kimdir?

1990 yılında Denizli’de doğdu. Eğitim hayatını üniversite de dahil olmak üzere Denizli’de tamamladı. Çocukluk yıllarında keşfettiği resim becerisini 2009 yılında atölye dersleriyle geliştirdi. 2016 yılında ilk kişisel resim sergisini Denizli Turan Bahadır Sanat Galerisi’nde açtı. İlk kişisel resim sergisinin ardından yeni teknikler ve yeni üsluplar üzerinde çalıştı. 2019 yılında “COSMOS” adlı ikinci kişisel sergisini açtı. Resimleri ve şiirleri “Delikliçınar Kültür Sanat ve Edebiyat Dergisi” ve “DOART Sanat Dergisi”nde yayınlandı. Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere birçok karma sergide, fuarlarda ve sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Çalışmalarına 2017 yılında Denizli’de açtığı sanat atölyesinde devam etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2020, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER