Büyükşehir'den Gürbüz Azak sergisi

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizlili yazar ve ressam Gürbüz Azak’ın eserlerinin yer alacağı ‘Gürbüz Azak’ sergisi açıyor. 16 Aralık Pazartesi Günü saat 17:00’de Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda açılacak sergiye, tüm sanatseverlerin davetli olduğu ifade edildi.

Büyükşehir'den Gürbüz Azak sergisi

Denizli Büyükşehir Belediyesi 3. Kitap Fuarı’nda onur konuğu olarak yer alan Denizlili yazar ve ressam Gürbüz Azak’ın geçmişten bugüne yaptığı resimler, Denizlili sanatseverler ile buluşuyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla hazırlanan resim sergisi, Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda 16 Aralık Pazartesi Günü saat 17:00’de gerçekleştirilecek açılış programı ile görücüye çıkacak. 60’a yakın eserin sergileneceği sergide, Efe ve at temalı eserler yer alırken, başarılı yazar ve ressamın hayal dünyasından izler de sergide görülebilecek. Tüm sanatseverlerin davetli olduğu sergi 19 Aralık Perşembe Günü’ne dek ziyaret edilebilecek.

GÜRBÜZ AZAK KİMDİR?

Gazeteci Yazar Gürbüz Azak, 5 Temmuz 1938’de Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde dünyaya geldi. Yazar 1961’de gazeteciliğe başladı. Birçok gazetede görev yapan Azak, yazı ve şiirlerinin yanı sıra yaptığı çizimler ile de pek çok dergide yer aldı. “Deli Balta” adlı eseri filme alınıp TV'de yayımlanan Gürbüz Azak, İnanç Dergisi tarafından Yılın Ressamı, 1994’te Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından ise Yılın Gazetecisi seçildi. Yazar Azak’ın 4 basın ödülü de bulunmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER