Büyükşehir Tiyatrosu perdelerini açtı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Kahvede Şenlik Var’ adlı tiyatro oyunuyla perdelerini araladı. Kınıklı Mahallesi’nde yer alan Amfi Tiyatro’da sergilenen oyun, korona virüs tedbirleri ve sosyal mesafe kuralına uyularak gösterime sunuldu ve yoğun ilgi gördü.

Büyükşehir Tiyatrosu perdelerini açtı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, normalleşme süreci ile birlikte kentin kültür ve sanat hayatına zenginlik katmaya kaldığı yerden devam ediyor. Genç yetenekleri tiyatro sahnesine kazandırmanın yanı sıra kadrosunu her geçen gün daha da güçlendiren Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Kahvede Şenlik Var’ adlı tiyatro oyunuyla perdeyi araladı. Kınıklı Mahallesi’nde yer alan Amfi Tiyatro’da sergilen oyun, pandemi tedbirleriyle izlendi. ‘Kahvede şenlik var’ oyunu izleyiciler tarafından büyük beğeni kazanırken; Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu adına, sezonun açılış konuşmasını yapan Şehir Tiyatrosu Sanatçısı Burak Emel Nayır, şunları söyledi: “Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu olarak, tiyatronun hem çok zor hem de vazgeçilmez olduğunu anladığımız bir yıldı. Bizler de sizin gibi hem sevdiklerimizi kaybetmekten korktuk hem de maalesef sevdiklerimizi kaybettik. Bütün bunlara rağmen tiyatro aşkı bizlere güç verdi. Gülmenin güldürmenin altındaki o eşsiz anlamla yüzleştik. O eşsiz anlam kurtardı bizi ve bir arada tuttu. Şimdi yavaş yavaş o zor günlerin sonuna yaklaşıyoruz. Bizler yeniden birlikte sahneye çıkacağız. Çocuklarımıza ailemize yeniden sarılacağız, yeniden tiyatro oyunu izlemenin heyecanını yaşayacağız. Aramızda mesafe olmadan seveceğiz birbirimizi ve önümüzdeki sezon yeniden birlikte, coşkuyla, yan yana salonlarımızda kah kahkahalar atacağız. Kah hüzünlenip kah ağlayacağız” dedi.

“Oyunlarımızı izleyicilerle buluşturmaya devam edeceğiz”

Oyunun ardından izleyicilere seslenen Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı; “Bu gün ilk oyunumuzla, sizlerle beraber olduk. Oyunlarımızı hızla siz izleyicilerle buluşturmaya devam edeceğiz. Biz sanatla baş başa kalıp, sanatla sizlere hitap etmeye devam etmek istiyoruz. İnşallah kış ayından itibaren birbirinden güzel oyunlarımızla, çocuk oyunlarımızla, genç oyunlarımızla hep sizlerle beraber olmak isteriz. Ben oyunumuza geldiğinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“Bugün bizim düğünümüz var”

Denizli Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Ozan Özdemir; şunları söyledi: “8 ayın ardından bugün bizim düğünümüz var. O heyecanla sahneye çıktık. Seyircilerle tekrar beraber olmak, seyircinin heyecanını hissetmek kelimelerle ifade edilebilecek bir duygu değil. Bugün bizi yalnız bırakmayan seyircimize çok çok teşekkür ediyorum. İyi ki geldiler. İyi ki bizimle beraberlerdi. Amfi Park’ta etkinliklerimizin devamı gelecek. Açıkhava Tiyatrosu’nda ve Oda Tiyatrosu’nda oyunlarımız devam edecek. Çok büyük bir heyecanla başladık, güzel günler çok yakında bizleri bekliyor. Seyircilerimiz asla bizi yalnız bırakmasınlar.”

“Seyircimizle buluşmayı çok özlemişiz”

‘Kahvede şenlik var’ oyunu ve Şehir Tiyatrosu Sanatçısı Emel Çıralı; oyunun ardından yaptığı açıklama; “Her zaman ki gibi heyecanlıydık. 8 aydır sahneye çıkmıyoruz. Oyunumuz kır kahvesinde geçiyordu. Açık havada oynamamız neticesinde atmosfer çok güzeldi. Seyircimizle buluşmayı çok özlemişiz. Oyuncular olarak buna gerçekten ihtiyacımız varmış. Sahne ve seyirci, bizim için su gibi ekmek gibi. Çok duygulandım ve çok mutlu oldum. Bizi asla yalnız bırakmayan seyircimize de çok teşekkür ediyorum. Burada olmamıza yardımcı olan başta Denizli Büyükşehir Belediyesi olmak üzere herkese çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER