Çal’da festival coşkusu yaşandı

Üzüm diyarı Çal İlçesi’nde 25. Bağ Bozumu Kültür Ve Sanat Festivali coşkusu yaşandı. 3 gün süren festivalde birbirinden özel etkinlikler düzenlendi.

Çal’da festival coşkusu yaşandı

Çal İlçesi’nde bu yıl 25’incisi düzenlenen Bağ Bozumu Kültür Ve Sanat Festivali, bağlardan üzüm hasadıyla başladı. Protokol üyeleri üzüm hasat ederek çiftçilere bereket diledi. Bağ bozumunun ardından kortej yürüyüşü ile ilçe meydanına gidilerek festivalin startı verildi. Kortejde ise yöresel kıyafetli çocuklar, çiftçiler renkli görüntüler verdi. İlçe merkezindeki açılışta mehteran gösterisi ise vatandaşlar tarafından ilgili ile takip edildi. Festivalin birinci günü Robot-Kukla Show ve Ömer Faruk Bostan konseriyle son buldu.

Başkan Akcan’dan teşekkür

Festivalin ikinci günü olan 10 Eylül 2022 Cumartesi gününde ise Yöresel Yemek Yarışmaları, kepenek yapımı, kilim dokuma, keşkek dövmesi, sepet örmesi, pekmez kaynatımı, üzüm sergisi, yöresel sanatçıların sahnesi, çocuk animasyonları, yöresel kıyafet defilesi yapıldı. Akşamında ise Duygu Kutlu, konser verdi. Festivalin açılışında konuşan Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan; festivalin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. İlçe Kaymakamı Mert Can Çanga şunları kaydetti: “Çal; çok güzel ve potansiyeli çok yüksek bir yer. Bu potansiyeli ortaya çıkarabilmek için de gerek belediyemiz, gerek sivil toplum kuruluşları gerek vatandaşlarımız ve devletimiz ortak çalışacaktır. Bu niyetlerle bu festivalin de Çalımıza ve üreticilerimize faydalı olmasını diliyorum.”

“Çalımız bugün, düne göre çok daha güzel”

Çal’a yapılan hizmetler hakkında bilgiler veren Ali Değirmenci; “İnşallah bu hizmetler katlanarak devam edecek. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan riyasetinde, milletvekillerimizle, teşkilatlarımızla, Büyükşehir Belediyemizle, Çal Belediyemizle Çalımıza hizmet edeceğiz. Çalımız bugün, düne göre çok daha güzel. Şuna eminiz ki yarınlarımızın hizmet standartları yüksek olacak. Çal Belediyemiz ile birlikte Çalımızda özellikle üzün sektöründe ciddi yarımlarla sektörün önünü açtık” şeklinde ifade etti. Dünyanın gıda krizi ile karşı karşıya olduğunun altını çizen AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan; “Çal, ülkemizi ve gönül dünyamızı doyuracak berekete sahip. Bundan sonra stratejik olarak gıda üretimi, çiftçilerimizin alın terinin berekete ve refaha dönüşmesinde de büyük katkı sağlayacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2022, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER