Cam Bineali'nde Buldan'ı temsil edecek

Buldan Belediyesi bünyesinde açılan Cam Atölyesi Sanatçıları’ndan Ayla Ermiş, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Karma Tasarım Atölyesi işbirliğinde düzenlenen Cam Bineali'nde ilk kez yapılacak olan defilede, kendi tasarımını yine kendi üzerlerinde sergileyecek.

Cam Bineali'nde Buldan'ı temsil edecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Karma Tasarım Atölyesi işbirliğinde gerçekleşen 6. Uluslararası Denizli Cam Bienali bugün kapılarını açıyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Cam Bineali, 4 gün devam edecek. Buldan Belediyesi Cam Atölyesi Sanatçıları’ndan Ayla Ermiş, bu Cam Bineali'nde bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Cam Defilesi'nde kendi tasarımını sergileyecek.

Hayatlarında ilk kez eserlerini bir sergi salonunda değil, podyumda kendi üzerlerinde sergileyecek olan 36 sanatçıdan biri olan Ayla Ermiş, "Bu defilede, Buldan'ı temsil edecek olmaktan büyük beni gururlandırdı. Cam Atölyesi'ni açarak bana bu imkanı sağlayan Belediye Başkanımız Mustafa Şevik'e teşekkür ederim" dedi.

“BULDAN, BAŞARIYLA TEMSİL EDİLMEYİ HAK EDİYOR"

Dokumanın başkenti Buldan'ın cam sanatında da adını duyurmasından ve Uluslararası Cam Bineali'nde Buldan'ın da temsil edilecek olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Mustafa Şevik, "Kültür, tarih ve tekstil kenti Buldan, sanatın her alanında başarıyla temsil edilmeyi hak ediyor. Ben tüm Buldanlı hemşehrilerim, Cam Bineali'ni ziyaret etmeli" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER