ÇAMELİ YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ BÜYÜLEDİ

ÇAMELİ YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ BÜYÜLEDİ

ÇAMELİ YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ BÜYÜLEDİ
banner22

Çameli İlçesi’nde dördüncüsü düzenlenen geleneksel 4.Hasan Şahin Yağlı Pehlivan Güreşleri, başpehlivanlığını Orhan Okulu kazandı.

Yurtiçi ve Yurtdışından çok sayıda güreş severin katıldığı Çameli Belediyesi yağlı pehlivan güreşlerinde çadırlar kuruldu, ocaklar yakıldı, güreş alanı izlemeye gelenler için tam bir şölene dönüştü.

Çameli İlçesi’nin İmamlar Mahallesi Sarayıkığı Mevkiii’nde düzenlenen 4.Hasan Şahin Yağlı Pehlivan güreşlerine Çameli Kaymakamı Onur Özaydın, Beyağaç Kaymakamı Necdet Özdemir, Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay, Kale Belediye Başkanı Erkan Hayla, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, Denizli İl Gençlik Spor Müdürü Ahmet İbanoğlu,, Denizli İl Gıda ve Hayvancılık Müdürü Yılmaz Erkaya, Acıpayam Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahat Makal,Efsane Kırpınar Başpehlivanı Hüseyin Çokal, Çameli Ak Parti İlçe Başkanı Tanju Gököz, Belediye Meclis Üyeleri,Çameli Kent Konseyi Yönetimi ve Üyeleri Muhtarlar ve Çevre ilçelerden gelen Misafirler ve Çameli Halkı Yoğun ilgi gösterdi.

 İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜLER

Orhan okulu birinci, Ali Yanatma ikinci, İsmail Erkal Serkan Serttürk ve Mehmet Yeşil  ise üçüncü oldu.

GÜREŞ AĞASI BELLİ OLDU

Arslan ve Lider Şirketler Grubu Fatih Arslan Kazancıo Ağalık açık artırımında 95 bin lira bulundu aynı zamanda Çamelispora 5000 tl destek vererek Güreş ağası oldu Dereceye giren güreşçilere madalyaları, protokol üyelerince verildi.

TURİSTLER DE İZLEDİ

Yağlı Pehlivan güreşlerin bir dikkat çeken özelliği ise Fethiye’den gelen yabancı turistlerin Yağlı Pehlivan Güreşlerine ilgi göstermesiydi. Pehlivanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

BAŞKAN TEŞEKKÜR ETTİ

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan ise “4. düzenlediğimiz Çameli 4.Hasan Şahin Yağlı Pehlivan Güreşlerine katılan ve DRT Denizli, TV 58, Pamukkale Tv ekranlarında izleyen herkese teşekkür ederim."Güzel bir katılım oldu. Bütün spor severler çok memnun ayrıldılar. Zaten sporun ve güreşin de ana amacı bunu birlik beraberlik içerisinde yapabilmek" dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER