Çameli’de festival programı açıklandı

Çameli Belediyesi’nin 24 Ağustos Çarşamba günü saat 16.30’da başlayacak olan ‘Uluslararası Kültür, Turizm, Tarım ve Doğa Sporları Festivali’ programı belli oldu.

Çameli’de festival programı açıklandı

Çameli Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılacak olan ‘8. Uluslararası Kültür, Turizm, Tarım ve Doğa Sporları Festivali’, 24 Ağustos -27 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 28 Ağustos - 03 Eylül 2022 tarihleri arasında Yaylacık Dağı Pisti, adrenalin tutkunu misafirlerini ağırlayacak. Festival programı, 24 Ağustos’ta saat 16.30’da mehteran gösterisi ve kortej yürüyüşüyle başlayacak. Program, Çameli Halk Oyunları Grubu’nun gösterisi, Hayri Dev Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan resim sergisinin açılışı, saat 21.00’de Hayati İnanç ile söyleşi ile devam edecek. 25 Ağustos’ta Çameli Taş Konaklar’da Yöresel Yemek Yarışması, O Ses Çameli Amatör Ses Yarışması, yöresel sanatçılar konseri, Atakan Metin ve İsmail Yılmaz Konseri yapılacak. 26 Ağustos Cuma günü En İyi Buzağı Yetiştiricisi, En İyi Domates ve Fasulye Yetiştiricisi Yarışmaları, minder güreşleri, yöresel sanatçılar konseri, Kolpa konseri gerçekleştirilecek. 27 Ağustos Cumartesi günü ise bisiklet turu, yürüyüş (Elmalı Mahallesi) Balık Ekmek Şenliği, Elmalı bezi ile Çameli kilimi sergisi ve atölye gezisi, festival ödülleri töreni ve Elif Buse konseri ile festival son bulacak.

BAŞKAN ARSLAN’DAN DAVET

Tüm vatandaşları festivale davet eden Belediye Başkanı Cengiz Arslan, “Çameli Belediyesi olarak öncelikli hedefimiz bölgemizin zenginliklerini ülke genelindeki hemşerilerimizle paylaşmak ve turizm potansiyelimizi arttırmaktır. Ayrıca, halkımızla bir araya gelmek, hemşehrilerimizin kaynaşmasına vesile olmak, kültürümüzü birlikte yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak da hedeflerimiz arasında yer alıyor. Festivalde 7'den 77'ye her vatandaş için çeşitli etkinliklerin yer aldığı bu yıl da dolu dolu geçecek. Etkinliklerde birçok sosyal ve kültürel aktivite yer alıyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER