Çameli’de festival programı açıklandı

Çameli Belediyesi’nin bu yıl 8’incisini gerçekleştireceği ‘Uluslararası Kültür, Turizm, Tarım ve Doğa Sporları Festivali’nin detayları belli oldu.

Çameli’de festival programı açıklandı

Çameli Belediyesi’nce bu yıl 24 Ağustos -27 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan ‘8. Uluslararası Kültür, Turizm, Tarım ve Doğa Sporları Festivali’ ile ilgili tüm hazırlıklar tamamlandı ve festival için geri sayım başladı Çameli Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan program belli oldu. 11 gün sürecek festivalde birbirinden ünlü sanatçılar sahne alacak. Yamaç Paraşütü Ön Dünya Kupası Yarışması’nın düzenleneceği festival, yurt içi ve dışından çok sayıda şampiyon paraşütçüyü ağırlayacak. 24 Ağustos’tan itibaren kurulacak olan stantlarda, yöresel ürünler panayırı ve pazarı üretici ile tüketiciyi buluşturacak. 28 Ağustos-03 Eylül 2022 tarihleri arasında Yaylacık Dağı pisti, adrenalin tutkunu misafirlerini ağırlayacak.

24 Ağustos’ta start alacak olan festival, mehteran gösterisi, kortej yürüyüşüyle başlayacak. Çameli Halk Oyunları, Bulgar Halk Oyunları, Yeşildere Halk Oyunları, Çameli Resim Sergisi, Hayati İnanç ile söyleşi ile devam edecek. 25 Ağustos’ta Elmalı Mahallesi’nde Balık Tutma Yarışı, coğrafi işaretli elmalı bezi ve kilimi sergisi, balık ekmek ikramları, O Ses Yarışması, Çameli Taş Konaklar’da ‘Yöresel Yemekler Yarışması’, yerel sanatçılar ve Atakan Metin ile öğretmenlerin ve İsmail Yılmaz Konseri yapılacak. 26 Ağustos Cuma Günü ilçenin iyi buzağı ve yetiştiricisi, Çameli en iyi domatesi ve coğrafi işaretli fasulye yetiştiricisi yarışmaları, minder güreşi, tarım paneli, yerel sanatçıların etkinlikleri, Kolpa Konseri düzenlenecek. Festival, 27 Ağustos Cumartesi Günü bisiklet turu, yürüyüş ve Elif Buse konseri ile son bulacak. Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Cengiz Arslan; “Festivalimizde Çameli Belediyesi olarak öncelikli hedefimiz bölgemizin zenginliklerini ülke genelindeki hemşehrilerimizle paylaşmak ve turizm potansiyelimizi arttırmaktır. Ayrıca, halkımızla bir araya gelmek, hemşerilerimizin kaynaşmasına vesile olmak, kültürümüzü birlikte yaşamak, yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak da hedeflerimiz arasında yer alıyor. Festival, 7'den 77'ye her vatandaş için çeşitli etkinliklerin yer aldığı, dolu dolu programla geçecek. Etkinliklerde birçok sosyal ve kültürel aktivite yer alıyor. Tüm herkesi Çameli’ye bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER