‘Çivril Uluslararası Elma, Tarım ve Kültür Festivali’ başladı

Çivril Belediyesi’nce organize edilen 24. ‘Çivril Uluslararası Elma, Tarım ve Kültür Festivali’, ‘Çivril Pedalları Doğa İçin Çevir’ etkinliğiyle Işıklı Gölü çevresinde yapılan bisiklet turuyla başladı.

‘Çivril Uluslararası Elma, Tarım ve Kültür Festivali’ başladı

Çivril Belediyesi’nce bu yıl 24’üncü kez düzenlenen ‘Çivril Uluslararası Elma, Tarım ve Kültür Festivali’,  başladı. Festival, ‘Çivril Pedalları Doğa İçin Çevir’ etkinliğiyle Işıklı Gölü çevresinde yapılan bisiklet turuyla start aldı. Bisiklet etkinliğinin ardından ‘Çivril Meyvecilik ve Tarım Çalıştayı’ düzenlendi.

Daha sonra bando takımı eşliğinde belediye binası önünden festival alanına kortej yürüyüşü yapıldı. Festivalin açılış programına; AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı İsmail Karateke, İYİ Parti İl Başkanı Raziye Akışık, ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Açılışta konuşan Belediye Başkanı Niyazi Vural; “Çivril, ova olması avantajıyla ve bisiklet sayısının en fazla olduğu ilçe. Bisikletin festivalini de yapıyoruz. Elma festivalinde de bisiklet etkinliğini koyduk. Sabah 8.00’de bisikletlerimize binip gölümüzün etrafını turladık. Ardından Pamukkale Üniversitesi’nin değerli hocalarıyla çok güzel bir çalıştay gerçekleştirdik. İnşallah Çivrilimize, Denizlimize ve tarımımıza güzellikler getirir. Çivril’i doğal güzellikleri ve tarihiyle bölgenin turizm şehri yapacağız.” diye konuştu.


“Bu cennet vatan kolay kazanılmadı”
Festivalin başlangıcında geçmişten günümüze bir yolculuk gerçekleştirdiklerini ifade eden AK Parti Denizli Milletvekili Özkan; “Bu yolculuk gelecekle ilgili hayallerimizi artırdı. Zaferler ayı ağustos ayındayız. Bugün 30 Ağustos Zaferi’ne yürürken; Koca Tepe’den başlayarak, İstiklal Mücadelemizde vatanımızı düşman işgalinden kurtarırken, 100 yıl önce başlattığımız o istiklal ve istikbal mücadelesini aynı azim ve kararlılıkla ekonomi, teknoloji, savunma ve diplomaside, bölgesel mücadelemizde hamdolsun başarıyla sürdürüyoruz. Gençlerimizin geleceğe olan inancını ve coşkusunu artırmak için her alanda mücadele ediyoruz. Bu cennet vatan kolay kazanılmadı. Gençlerimize bu medeniyet değerlerimizi, şanlı tarihimizi hakkıyla anlatmak değerlerimizi aktarmak zorundayız” dedi.


“Çivril’e desteğimizi sürdüreceğiz”
Çivril’de bulunmaktan onur ve guru duyduğunu ifade eden AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, şunları kaydetti: “Hizmet noktasında hiçbir ayrım yapmadan bütün Çivrillilere hizmet eden başkanımıza teşekkür ediyorum. Bizler de her konuda Çivril’e desteğimizi sürdüreceğiz. Bundan sonra Çivrilimiz, Denizli’nin en güzel ilçelerinden biri olmaya devam edecek. Festivalimiz hayırlı uğurlu olsun. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim eylesin” dedi. Festivalin 1’inci gününün akşamında Cumhuriyet Meydanı’nda Denizlili sanatçı Efe Güngör ve ardından Grup Madrigal sevenleriyle buluştu. Festivalin ilk günü, hava fişek gösterisinin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER