Çivril Uluslararası Elma, Tarım ve Kültür Festivali’nde Burcu Güneş rüzgarı esecek

Denizli’nin Çivril İlçesi’nde bu yıl 23’üncüsü düzenlenecek Uluslararası Elma, Tarım ve Kültür Festivali 29 Ağustos- 1 Eylül tarihleri arasında yapılacak. 29 Ağustos’ta başlayıp 4 gün sürecek festivalde, ünlü sanatçılardan Ahmet Şafak ve Burcu Güneş gibi isimler de sahne alacak.

Çivril Uluslararası Elma, Tarım ve Kültür Festivali’nde Burcu Güneş rüzgarı esecek

Denizli’nin Çivril İlçesi’nde 1995 yılından itibaren belediye tarafından geleneksel olarak yapılmakta olan Uluslararası Elma Tarım ve Kültür Festivali, Festival Tertip Komitesi’nin aldığı kararla 29 Ağustos-1 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

4 gün sürecek festivalde birbirinden ünlü sanatçılar sahne alacak.

Bu Yıl 23’üncüsü düzenlenecek olan festivalde 29 Ağustos Perşembe Günü TRT Sanatçıları, 30 Ağustos Cuma Günü Bilal Sonses ve Ahmet Algün, 31 Ağustos Cumartesi Günü Ahmet Şafak ve Efe Güngör festivalin son günü Burcu Güneş ve Grup Lodos sahne alacak.

Festivalde yerel halk oyunları ekibi gösterilerini sergileyecek.

Her yıl renkli görüntülere sahne olan festivalde birbirinden farklı yarışmalarda yarışmacılar hünerlerini sergileyecek.

Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Niyazi Vural, “Bu yıl 23’üncüsünü düzenleyeceğimiz Uluslararası Elma Tarım ve Kültür Festivalimizle ilçemizi Türkiye'ye ve Dünya'ya duyurarak, yerli ve yabancı turistlerin uğrak merkezi haline getireceğiz. Bu topraklar yaklaşık olarak 9 bin yıldan bu yana birçok medeniyete beşiklik eden 40 yerleşim tabakasına rastlanan Beyce Sultan'a sahiptir. Bunun yanında Anadolu'nun tapusunun alındığı Miryokefalon Savaşı bu topraklar üzerinde yapılmıştır. Herkesi festivalimizde ilçemizin eşsiz güzelliklerini tarihi ve kültürel değerlerini görmeye davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 14:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER