Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nın kayıtları başlıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nın 2019-2020 yeni eğitim dönemi kayıtları, 2 Eylül 2019 Pazartesi günü başlıyor. 15 ayrı enstrüman dalında kurs veren bunun yanında 4 de ayrı korosu bulunan konservatuar geleceğin sanatçılarına kapılarını açıyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nın kayıtları başlıyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı 2019-2020 yeni dönem kayıtları, 2 Eylül 2019 Pazartesi başlıyor. Geçtiğimiz yıl kayıtlı bin 150 öğrenci ile rekor kıran Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarında birçok enstrüman dalında kurs verilirken, Türk Sanat Müziği Korosu, Türk Halk Müziği Korosu, Çocuk Korosu ve Gençlik Korosu bulunuyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nda; keman, bağlama, kaval, ney, ud, kanun, bateri, piyano, klarnet, gitar ve kabak kemane gibi birçok enstrüman dallarında eğitim veriliyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı öğretmenleri tarafından verilen ve haftanın 5 günü süren eğitimlere 7'den 70'e yüzlerce vatandaş katılıyor. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı 2019-2020 yeni eğitim dönemi kayıtlarının 2 Eylül 2019 Pazartesi Günü başlayarak 30 Eylül 2019 Cuma Günü mesai bitimine dek süreceği açıklandı.

"GELECEĞİN SANATÇILARI YETİŞİYOR "

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi’nin klasik belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel hizmetleriyle de örnek olduğunu vurguladı. Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nın şehir açısından çok önemli bir ihtiyacı giderdiğini söyleyen Başkan Osman Zolan, konservatuarın genç yeteneklerin keşfedilip geleceğin sanatçılarının açığa çıkmasında büyük rol oynadığına tanıklık ettiklerini belirterek, "Denizlimizi sanatla, kültürle iç içe yaşatmaya ve geleceğe güzellikler taşımaya gayret edeceğiz" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kudret cotuk
kudret cotuk - 5 ay Önce

Ben denizli pamukkale irliganli mahllesi otuyorm benim yazam var bende caliyorm bende katlim

Fatih kaya
Fatih kaya - 4 ay Önce

Bende bağlama kursuna nasıl katıla bilirim bu konuda yardımcı olabilecek kimse varmı.

ekrem baykır
ekrem baykır - 3 ay Önce

Bugün yani 9 Kasım da,sabah saat 10:00 da ders başlaması gerekirken,saat 10:45 te başladı ve sadece 15 dk sürdü,tabii bu durum büyük bi hevesle kursa gelen kızımda üzüntü oluşturdu.Bizim gibi bahçede bekleyen diğer öğrencilerle konuştuğumuzda her hafta derslerin böyle geç başladığını ve 10-15 dk sürdüğünü söylediler...Bunun sebebi nedir ?

SIRADAKİ HABER