Denizli'de ev hanımı ve emeklilerden ‘koro’ oluşturuldu

Sarayköylü ev hanımı ve emeklilerden oluşan 10 kişilik grup, zamanlarını müzik ile geçiriyor. Koro ekibinin hedefi ise sahne almak.

Denizli'de ev hanımı ve emeklilerden ‘koro’ oluşturuldu

Sarayköy Halk Eğitim Merkezi’nde Pamukkale Üniversitesi Müzik Bölümü’nden mezun 24 yaşındaki Yasemin Akşit tarafından verilen yetişkin koro kursu, kursiyerleriyle dikkat çekiyor. Emekli vatandaşlardan ve ev hanımlarından oluşan kursiyerler, günlerini müzikle geçiriyor. Yetişkin Koro Kursu Eğitmeni Yasemin Akşit, amaçlarının Sarayköy halkına müzik sevgisini aşılamak olduğunu ifade ederek, “Kursiyerlerimiz ev hanımı ve emeklilerden oluşuyor. Hem kendilerini hem de seslerini geliştiriyorlar. Kursumuzun sonunda Halk Eğitim Merkezimizin yılsonu etkinliği oluyor. O etkinlikte konserlerimiz oluyor. Bu konserde yeteneklerimizi sergiliyoruz” dedi. Koro kursuna katılan 65 yaşındaki Dönay Yılmaz, “Burada ses eğitimi alıyoruz. Başladığımız günden bu yana şarkı söylemekte o kadar zorlanmıyoruz. Buraya gelmemdeki amacım iyi vakit geçirmek, boş vakitlerimi değerlendirmek. Emekli veya ev hanımı arkadaşlarımıza tavsiyem; boş zamanlarını evde geçirmesinler. Bir hobi edinmek hem ruhu dinlendiriyor hem de keyif veriyor” diye konuştu.

“KENDİMİZİ ÇOK İYİ HİSSEDİYORUZ”

Hedefinin Sarayköy’deki sosyal etkinliklerin gelişmesi olduğunu ifade eden emekli Ali Doğru, “Emeklilere ve ev hanımlarına müzik kursu verildiğini duyunca katılmak istedim. Hedefim Sarayköy’deki sosyal etkinliklerin gelişmesi. Bütün emekli arkadaşlarıma müzik veya başka bir sosyal etkinliğe katılmalarını öneriyorum. Çünkü insanlar duygusal olarak körelirse yaşamı da körelir. Dolayısıyla yaşamı sürekli kılan şeylerden birisi de duygusal olarak insanların kendisini geliştirebilmesidir” şeklinde konuştu. Kültürel etkinliklere sürekli katıldığını ifade eden 50 yaşındaki Nilüfer Kırlıoğlu, “Halk Eğitim Merkezi’nde çok iyi vakit geçiriyoruz. Bilmediklerimizi öğreniyoruz. Müzik de ruhun gıdasıdır. Ruhumuzun gıdasını alıyoruz ve kendimizi çok iyi hissediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2020, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER