Denizli'de festivaller bir bir iptal ediliyor

Buldan Belediyesi Başkanı Mustafa Şevik, Yenicekent Tripolis Kültür, Turfanda Sultaniye Çekirdeksiz Üzüm Festivali ile Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali ve 4 Eylül Buldan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl etkinliklerini iptal edildiğini duyurdu.

Denizli'de festivaller bir bir iptal ediliyor

Buldan Belediyesi, 14-16 Ağustos tarihleri arasında yapmayı planladığı Yenicekent Tripolis Kültür, Turfanda Sultaniye Çekirdeksiz Üzüm Festivali ile 28-29-30 Ağustos tarihlerinde yapılacak olan Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali ve 4 Eylül Buldan’ın Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun 98.yıl etkinliklerini iptal etti.  Her yıl Ocak-Mart ayında başlayan festival hazırlıklarının tamamlandığını ancak son günlerce artan Kovid-19 vakaları nedeniyle iptal etmek zorunda kaldıklarını açıklayan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “2020 Denizli yılına özel, 20’ncisini yapacağımız festivalimize özenle hazırlanmıştık. Buldan için özel bir festival olacaktı. Ocak-Mart aylarında başladığımız festival hazırlıklarımız da tamamlandı. Ancak, Sağlık Bakanlığımız ile İçişleri Bakanlığımız ve Denizli Valiliği, Kaymakamlığımızın, ülkemizde yeniden artış gösteren Kovid-19 vakası konusunda gösterdikleri hassasiyeti dikkate alarak iptal ettik” dedi.

“ÖNCELİĞİMİZ VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞI”

Buldan halkının sağlığını riske atmamak için festivallerin iptal edildiğini belirten Başkan Şevik, “İlçemizin, tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerinin tanıtımı açısından önemli olduğunu bildiğimiz festivalleri önemsiyoruz. O nedenle hazırlıklarımızı her yıl Ocak-Mart aylarında başlarız, haziran ayında tamamlar, festivale gideriz. Ancak bu yıl Haziran ayında yapacağımız Buldan Festivali’ni Kovid-19 salgını nedeniyle Ağustos’a ertelemiştik. Son günlerde, Kovid-19 vakasının yeniden artış göstermesi nedeniyle iptal etmek zorunda kaldık. Bizim önceliğimiz Buldan halkı ve Buldan’dır. Vatandaşlarımızın, sağlığını, güvenliğini riske sokmamak için hassasiyetlerimizi ortaya koymamız gerekiyordu. Sıkıntılı süreç bittikten sonra önümüzdeki yıl festivallerimizi daha görkemli bir şekilde gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2020, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER