Denizli'de Kitap Kafe’nin kitap kurtlarına ödül

Pamukkale Belediyesi Kitap Kafe’de 2019 yılında en çok kitap okuyan okurlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Avni Örki, kitap okumanın önemli olduğunu vurguladı ve en çok kitap okuyan 3 üyeye kitap hediye etti.

Pamukkale Belediyesi tarafından vatandaşların kitap okumasını teşvik etmek amacıyla açılan Kitap Kafe, büyük ilgi çekmeye devam ediyor. Belediyenin sosyal tesislerinden biri olan ve Kınıklı Mahallesi’nde yer alan Pamuk Kafe Üniversite’nin hemen yanında bulunan Kitap Kafe’de 2 bin seçkin yazardan 3 bin 700 kitap bulunuyor. 2 bin 400 üyesi olan Kitap Kafe’de 2019 yılı içinde en çok kitap okuyanlar Belediye Başkanı Avni Örki ile bir araya geldi.

“HER KİTAP AYRI BİR DÜNYA”

Kitap Kafe üyeleriyle tek tek ilgilenen ve sohbet eden Başkan Örki, gösterilen ilgi nedeniyle teşekkür etti. Kitap Kafe’nin önemli bir arşive sahip olduğunu belirten Başkan Örki, “Her kitap farklı bir dünyadır. Gönülden istendikten sonra kitap okumaya her zaman fırsat bulunur. Kitap Kafe vatandaşlarımızın birçok değerli esere ulaşabileceği bir kaynak. Bu kaynaktan faydalanan vatandaşlarımız kitap okudukça bizler çok mutlu oluyoruz. Bugün de burada 1 yılda en çok kitap okuyanlarla bir aradayız. Bizler Kitap Kafe’deki kaynakların daha da artması için gerekli olan çalışmalarımızı yapıyoruz. Bugün itibariyle 2 bin 400 üyesi olan Kitap Kafe’ye üye olmaya herkesi davet ediyorum” dedi.

KİTAP KURTLARINA ÖDÜL

Başkan Örki, 2019 yılında 67 kitap okuyarak üçüncü olan Mustafa Tamer Akder, 87 kitap ile ikinci olan 80 yaşındaki Cevdet Urel ve 101 kitapla birinci olan tıp fakültesi öğrencisi Umut Furkan Yılmaz’a kitap hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER