Denizli'deki Uyanık Kütüphane her kesime hitap ediyor

Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Eskişehir’de bulunan toplan 9 şubenin ardından 10’uncu şubesini Denizli’de açan Uyanık Kütüphane, kentteki her kesime hitap ediyor. Denizli Şubesi Müdürü Mustafa Keser, “Biz öncelikle herkese hitap ediyoruz. Ev hanımı, lise, üniversite ve yüksek lisans öğrencileri, kitap okumak isteyenler bizleri tercih ediyor” dedi.

Uyanık Kütüphane, 2016 yılı Kasım ayında Kızılay’da ilk şubesini açtı. Şu an ülke genelinde 10 şubesiyle hizmet veren Uyanık Kütüphane’nin son şubesi; Denizli’de ve 22 Eylül’de açıldı.

Sabah 9’da açılan ve gece 24’e kadar hizmet veren kütüphane hakkında açıklamalarda bulunan Denizli Şubesi Müdürü Mustafa Keser; “Uyanık kütüphane Ankara merkezli bir firma. Ankara’da 2016 yılında ilk şubesi açıldı.

Kurucuları olan kişiler eğitime katkı amaçla uyanık kütüphaneyi kurmuşlar. Şuanda 10 şubesi var, biz son şubeyiz. Biz öncelikle herkese hitap ediyoruz. Ders çalışmak isteyen burayı tercih edebilir. Ev hanımı, lise, üniversite ve yüksek lisans öğrencileri, kitap okumak isteyenler bizleri tercih ediyor” şeklinde konuştu.

SESLİ VE SESSİZ SALONLAR MEVCUT

Sesli ve sessiz olarak iki salonun olduğunu belirten Keser; “Sessiz olan salonumuzda tamamen sessiz bir ortamda hizmet veriliyor. Sesli salonumuzda hafif bir müzik var. Belirli bir ses seviyesi korunuyor. Buraya gelen kişiye biz ilk olarak tanıtım yapıyoruz. Kişi hangi salonda olmak istediğini kendisi belirliyor. Haftanın 7 günü açığız. Çalışma saatlerimiz sabah 9 ila gece 24 arası. Günlük giriş ücreti alıyoruz. Bu ücret 12 TL. Ücreti veren kişi gün içerisinde istediği süre kadar buradan hizmet alabilir. Bu hizmet için kişiye fiş veriyoruz. Aynı zamanda kişiye bir içecek ikramımız oluyor. Sıcak ve soğuk içeceklerimiz mevcut ”diye konuştu.

"SALGIN SÜRECİYLE ORTAYA ÇIKAN ODAKLANAMAMA SORUNUNU ÇÖZDÜK"

Salgın sürecinde bireylerin evde odaklanma sorunu yaşadığına dikkat çeken Keser; “Salgın süreciyle birlikte bu tarz yerler önem kazandı. Bu süreçte evdeki nüfus arttı. Sonuç olarak bireyler odaklanma sorunu yaşıyor. Biz bu sorunu çözdük. Kişi böyle sessiz bir yerde ders çalışmaya ihtiyaç duydu.

Bu mekânda kişi hem doğru ve verimli vakit geçirebiliyorken aynı zamanda sosyalleşiyor. Çünkü burada kişi akranlarıyla da aynı ortamda verimli zaman geçirebiliyor. Dışarıda açık oturma alanımızda var. Burada da sohbet edilebiliyor. Bizde salgın tedbirleriyle birlikte temiz bir ortamda hizmetimizi veriyoruz. Daha açılalı bir ay olmamıza rağmen gelen misafirlerimiz bizlere teşekkür edip buradan ayrılıyor. Tüm Denizlili misafirlerimizi buraya bekliyoruz ”ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2020, 17:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman gültekin
Osman gültekin - 9 ay Önce

Çok başaralı bir çalışma. Denizli adına çok sevindim

SIRADAKİ HABER