Denizli, Karamanlı gençleri ağırladı

Farklı şehirde yaşayan lise düzeyindeki gençlerin, farklı şehirlerin doğal ve kültürel yapısını yerinde görmesini amaçlayan ‘Biz Anadoluyuz’ Projesi etaplar halinde devam ediyor. Proje kapsamında Karaman Ermenek Gençlik Merkezi’nden gelen 40 öğrenci hafta boyunca Denizli’de misafir edildi.

Denizli, Karamanlı gençleri ağırladı

Gençlerin sosyal hayata katılımının amaçlandığı projeler spor, kültür ve sanat alanlarında Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinesinde devam ediyor. Etaplar halinde gerçekleşen ‘Biz Anadoluyuz’ projesi ile daha önce farklı şehirlerden gençleri ağırlayan Denizli geçtiğimiz hafta Karaman’dan gelen 40 öğrenciyi misafir etti. Hafta boyunca Prof. Dr. Cevat Akşit Yurdunda misafir edilen gençler, ilk olarak Bakırcılar Çarşısı ve Kaleiçi’ni ziyaret ederek, esnafla tanıştı. Beyaz Cennet Pamukkale ve Hierapolis Antik Kent Gezisi ile Denizli’nin tarihi ve doğal güzelliklerini yerinde görme fırsatı yakalayan gençler, kentin güzide ilçesi Buldan’ı da ziyaret etti. Denizli’nin kuşbakışı muhteşem görüntüsünün tadını Pamukkale Seyir Tepesi’nde çıkaran gençler, burada dağ zeplini gibi birçok aktiviteye katıldı.

REKTÖR KUTLUHAN VE BAŞKAN ÖRKİ İLE BULUŞTULAR

Karaman’dan kente gelerek Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından misafir edilen gençler Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ile de bir araya geldi. Başkan Örki ile Pamukkale ve Denizli hakkında sohbet eden gençler, daha sonra Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın misafiri oldular. Rektörlük Binasında ağırlanan gençler, Rektör Kutluhan’dan üniversite hakkında bilgi aldı.

“PROJE İLE GENÇLER YAŞAYARAK ÖĞRENİYOR”

Hafta boyunca yoğun bir programla Denizli’nin tarihi, doğal ve kültürel yapısı hakkında bilgiler edinen öğrencileri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde ağırlayan İl Müdürü Ömer İlman, gençlerle yakından ilgilendi. Gençlerle sohbet eden Müdür İlman ‘Biz Anadoluyuz’ projesinin yaparak ve yaşayarak öğrenme modeli olması açısından çok önemli olduğunu vurguladı. Genç ufukların gelişmesinde, bu gibi projelerin büyük katkısı olduğunu da dile getiren Müdür İlman, projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER