Denizli’de iki büyük tiyatro oyunu

Denizli, 1 Mart Pazar günü ve 2 Mart Pazartesi günü dünya klasikleri arasında yer alan ve Nobel Edebiyat ödüllü yazarlara ait iki büyük tiyatro oyununa ev sahipliği yapacak.

Denizli’de iki büyük tiyatro oyunu

Alejandro Casona’nın dünya klasikleri arasında yer alan duygusal komedi ”Ağaçlar Ayakta Ölür” ve Nobel Edebiyat ödüllü yazar Dario Fo ile Franca Rame ’nin kaleme aldığı “Açık Aile” adlı tiyatro oyunlarına ev sahipliği yapacak.

DUAYEN OYUNCU NEVRA SEREZLİ SAHNE ALACAK

1 Mart Pazar günü saat 20.00’de Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde dünya klasikleri arasında yer alan duygusal komedi tiyatro oyunu “Ağaçlar Ayakta Ölür” Denizlili sanatseverlerle buluşacak.

İyilik ve sevgi kavramında yoğunlaşan, dağılan aileyi bir araya getirmek için büyük bir risk alan bir adamın karısına yapmaya çalıştığı iyilik üzerine kurulu olan İspanyol yazar, şair Alejandro Casona’nın “Ağaçlar Ayakta Ölür”’de duayen oyuncu Nevra Serezli’nin büyükanne rolünde, diğer başrolde ise usta sanatçı Nuri Gökaşan oynayacak.

NOBEL EDEBİYAT ÖDÜLLÜ YAZARIN OYUNU 2 MART’TA

Nobel Edebiyat ödüllü İtalyan oyuncu, yönetmen - yazar Dario Fo ve birlikte birçok oyunu yazıp oynadıkları Franca Rame ’nin kaleme aldığı “Açık Aile” adlı oyun Merkezefendi Belediyesi Kültür Merkezi’nde 2 Mart Pazartesi günü Denizlililerle buluşacak.

Özge Özberk ve Kubilay Penbeklioğlu’nun perdeye taşıyacağı oyun, çoğu zaman dejenere olan evlilik kurumu ve kadın ile erkek arasındaki eşitsizliği acımasız bir mizah diliyle anlatıyor.

İki büyük tiyatro oyununa katılmak isteyen vatandaşların 0532 263 82 87 numaralı telefondan bilgi alabilecekleri belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER