Denizli’de ilk; Sarayköy Roman Şenliği

14. Sarayköy Tarım ve Kültür Festivali’nin 3’üncü gününde Denizli’de bir ilk yaşandı. Sarayköy Belediyesi’nce düzenlenen ve binlerce vatandaşın bir araya geldiği Roman Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu.

Denizli’de ilk; Sarayköy Roman Şenliği

14. Sarayköy Tarım ve Kültür Festivali, Denizli’de bir ilke imza attı.

Festival kapsamında Sarayköy Belediyesi’nce düzenlenen Roman Şenliği, kortej yürüyüşü ile başladı.

Yürüyüşe; AK Parti MKYK Üyesi ve Genel Merkez Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Mehmet Karabay, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Sarayköy Belediyesi Meclis Üyeleri, Romanlar ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden gelen vatandaşlar katıldı. İlçenin kültürel zenginliklerinden birisi olan Roman vatandaşların kültürlerini paylaşmak ve tanıtmak amacıyla düzenlenen Roman Şenliği’nin kortej yürüyüşü davul ve klarnet eşliğinde gerçekleştirildi.

2 km boyunca devam eden yürüyüşte Roman vatandaşlar, danslarıyla ilgi odağı oldu. Vatandaşlar ilgiyle izledikleri Roman kortej yürüyüşünü bol bol fotoğrafladı, alkışlarla eşlik etti. Sarayköy Belediye binası önünde sona eren yürüyüşün ardından Atatürk Parkı’nda Roman vatandaşların kültürlerini yansıtan etkinlikler düzenlendi. Etkinlikler kapsamında eğlencenin bol olduğu, birbirinden güzel dans çeşitleriyle şölen havasını aratmayan Roman düğünü gerçekleştirildi. 20 yaşındaki gelin Leyla Çağlar ve 24 yaşındaki damat Onur Genez, 7 Eylül’de olacak olan düğünlerinin provasını Roman Şenliği’nde yaptı. Binlerce vatandaşın katıldığı Roman Şenliği’nde Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, şenliğe katılan misafirleriyle gün sonuna kadar roman havası oynadı.

“GÜZELLİKLERLE DOLU MUHTEŞEM BİR GECE YAŞADIK”

Renkli anların yaşandığı şenlikte konuşan Belediye Başkanı Özbaş, “Sarayköyümüzün mozaiğinin en güzel motiflerinden biri olan Roman vatandaşlarımızla birlikte Roman Şenliğimizi gerçekleştirdik. Sadece Denizli değil, farklı şehirlerden gelen misafirlerimiz de vardı. Tüm misafirlerimize can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Bugün Roman kardeşlerimizle yaptığımız kortejin ardından Roman kültürünü yansıtan düğün eğlenceleri, oyun figürleri ve konserlerle süslenmiş, güzelliklerle dolu muhteşem bir gece yaşadık” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER