Denizli’de kursiyeler hünerlerini sergiledi

Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi’nde 2019 -2020 Eğitim Öğretim yılında resim kursuna devam eden 23 kursiyerin yaptığı çalışmalar, sergiye dönüştü. Merkezefendi Kültür Merkezi’nde açılan ve yağlı boya resim tekniğiyle yapılan 95 eserden oluşan sergi, 27 Aralık’a kadar açık olacak.

Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi’nde 2019 -2020 Eğitim Öğretim yılında resim kursuna devam eden 23 kursiyer tarafından Merkezefendi Kültür Merkezi’nde resim sergisi açıldı. Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi, Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü Görsel Sanatlar Öğretmeni Ebru Ertuğrul rehberliğinde, yağlı boya resim tekniği ile yapılan 95 eserden oluşan sergi, 27 Aralık’a kadar açık olacak. Serginin açılış törenine; Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turan Genç, kursiyerler ve davetliler katıldı.

“HALK EĞİTİM MERKEZLERİ BİRER SANAT EVİDİR”

Halk eğitim merkezlerinin ‘Beşikten Mezara Kadar Eğitim’ ilkesinden hareket ettiğini belirten Merkezefendi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turan Genç; “Merkezimizde 7 den 70’e her yaştan insanın ilgi, yetenek ve beklentilerine uygun kurslar düzenlemektedir. Halk eğitim merkezleri mesleki kursların yanı sıra sanatsal faaliyetlerin yapıldığı birer sanat evidir. Sanatın penceresi, hayata bakış ufku çok geniştir. Bu ufukta insanı sevme ve hayatı kucaklama vardır. Eğitim öğretimin belki de en önemli yanı insanları hayata barışık hale getirmesidir. Bu yönüyle düşündüğümüz zaman, örgün eğitimin yanında yaygın eğitiminde önemli bir işlevi olduğunu görürüz. Zaten sosyal ve ekonomik kalkınma ile sanat eşdeğer misyon yüklenmedikçe gerçek bir ilerlemeden bahsedemeyiz. Bu bakış açısıyla vatandaşlarımızın sanatsal faaliyetlere yöneltildiği kursların açılmasını talep etmelerini ve bu kuşlara katılmalarını arzu etmekteyiz” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM”

Kursiyerlerin böyle bir sergi ortaya çıkarmalarının umut verici olduğunu ifade eden Merkezefendi Kaymakamı Âdem Uslu; “Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Çok güzel iş çıkarmışlar. Halk eğitim Merkezi Müdürü’müzü ve kursları veren öğretmenlerimizi de kutluyorum “ şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2019, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER