DENİZLİ’DEN 2 BELEDİYE ‘BAŞARI ÖDÜLÜ’NE LAYIK GÖRÜLDÜ

Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından düzenlenen ‘Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda kazanan belediyeler belli oldu. Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Merkezefendi Belediyesi ‘Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

DENİZLİ’DEN 2 BELEDİYE ‘BAŞARI ÖDÜLÜ’NE LAYIK GÖRÜLDÜ

Tarihi Kentler Birliği (TKB) tarafından düzenlenen ‘Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması 2017’ ödüllerinde kazananlar belli oldu. TKB’nin mimarlık, şehircilik, arkeoloji, sanat tarihi, hukuk ve kent yönetimi alanlarındaki uzmanlardan oluşan yarışma jürisi; 62 tarihi belediyeden gelen, 123 çalışmayı inceledi. Jüri sonuçlarına göre 1 Koruma Büyük Ödülü, 3 Jüri Özel Ödülü, 8 Proje, 8 Uygulama, 11 Süreklilik ve 31 Başarı dalında proje ödüle değer görüldü. Metin Sözen Koruma Büyük Ödülü’ne bu yıl Melikgazi Belediyesi layık görüldü. ‘Melikgazi kent merkezi ve çevresinde uygulanan bütüncül koruma programı’ isimli projesiyle yarışmaya katılan Melikgazi Belediyesi, kent bütününe ve çevresine yayılan koruma yaklaşımı nedeniyle büyük ödülün sahibi oldu. Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Merkezefendi Belediyesi, ‘Başarı Ödülü’ne layık görüldü. Belediyelere ödülleri, 15 Kasım Perşembe günü Antalya’da gerçekleşecek olan YAPEX Restorasyon Fuarı’nda düzenlenecek töreni ile verilecek.

İŞTE BAŞARI ÖDÜLÜ’NE LAYIK GÖRÜLEN BELEDİYELER!
Adana Büyükşehir Belediyesi, Akçakoca Belediyesi, Akşehir Belediyesi, Alanya Belediyesi, Altınordu Belediyesi, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi Belediyesi, Bayındır Belediyesi, Bornova Belediyesi, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Didim Belediyesi, Efeler Belediyesi, Eskigediz Belediyesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gölcük Belediyesi, İncesu Belediyesi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Körfez Belediyesi, Manavgat Belediyesi, Merkezefendi Belediyesi, Mezitli Belediyesi, Mudurnu Belediyesi, Nevşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi, Silivri Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi, Talas Belediyesi, Tuşba Belediyesi, Uzunköprü Belediyesi, Yazıhan Belediyesi ve Yüreğir Belediyesi. (İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205