DENİZLİ'DEN BİR 'FAZIL SAY' YETİŞİYOR

DENİZLİ'DEN BİR 'FAZIL SAY' YETİŞİYOR

Kendine has yorumlarıyla ve yeni besteleriyle dünyaca ünlü Türk piyanist Fazıl Say’ı aratmayan Denizlili Piyanist Görkem Berk Ağar, ‘Evde Konser Etkinliği’ projesi ile de kendinden sıkça söz ettiriyor.

Daha önce 5 etkinliğini İstanbul’da gerçekleştiren Piyanist Görkem Berk Ağar ve arkadaşları, 6’ncı konserini memleketi Denizli’de gerçekleştirecek. 27 Haziran saat 20:00’de Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde yapılacak etkinliğin geliri ise DEKEV’e bağışlanacak.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Piyano Bölümü Mezunu olan Denizlili Piyanist, Besteci, Aranjör Görkem Berk Ağar, kendine has yorumlarıyla ve yeni besteleriyle dünyaca ünlü Türk piyanist Fazıl Say’ı aratmıyor. Piyanist, Besteci ve Aranjör Ağar, tarafından 2017 yılı Aralık Ayı’nda da ‘Evde Konser Etkinliği’ projesini hayata geçirdi. Daha önce 5 kez İstanbul’da düzenlenen etkinlikle kendisinden sıkça söz ettiren Piyanist, Besteci ve Aranjör Ağar, etkinliklerde toplanan gelirle; TEGV, Koruncuk Vakfı, Tohum Otizm Vakfı, Nesin Vakfı ve KAÇUV’a destek sağladı. Müzisyen arkadaşı Atılgan Nalıncıoğlu’nın da desteğiyle gerçekleştirdiği etkinliğin 6’ncısı memleketi Denizli’de gerçekleştirecek olan Piyanist, Besteci ve Aranjör Ağar, düzenlenen konserle DEKEV’e destek olunacak.

“PROJE BİR GENÇLİK ORGANİZASYONU HALİNE GELECEK”
Piyanist, Besteci, Aranjör Ağar, proje ile ilgili DRT Denizli ve Denizli Gazetesi’ne konuştu. Ağar, “Evde Konser projesinin tüm geliri yardım kuruluşlarına bağışlanmak amacıyla mekan ayırt etmeden dinleyiciler ile genç müzisyenleri buluşturur. Bu projenin kurucusu olarak ben, Türkiye'de insanların daha az konserlere gittiğini ve ülkemizin genç yeteneklerinin performans sergilemek için imkan bulamadığını gözlemledim. Proje sayesinde ise konser düzenlemek için gerekli maliyetleri en aza indirerek hem genç müzisyenler konser verme şansı bulabilecek, hem de bu organizasyon iyi amaçlar uğruna yapılacak. Evde Konser kısa zamanda birçok genç müzisyenlerin de katılımıyla tüm Türkiye'ye yayılıp bir gençlik organizasyonu haline gelecek ve her şehirde ‘Evde Konser'ler verilmeye başlanılacak” diye konuştu.

“KONSERLERLE İLGİLİ BİLGİLERE SOSYAL MEDYADAN ULAŞILABİLİR”
Projede gönüllülüğün esas alındığının altını çizen Ağar, sözlerinin devamında “Her şeyden bizim gönüllü ev sahiplerimiz var. Ev sahiplerimiz kendileri organize edebiliyorlar ya da çeşitli kurumlar vasıtasıyla bu etkinlikler gerçekleştiriliyor. Biz bunları sosyal medyadan, çeşitli mecralardan paylaşıyoruz. Sonuç olarak ortaya ‘evde konser’ teması çıkmış oluyor. Katılmak isteyenler instagram ve facebook hesaplarından ‘Evde Konser’ projesini takip edebilirler ve kolayca bilgilere ulaşabilirler” dedi.

EVDE KONSER PROJESİ’NİN 6’NCISI DENİZLİ’DE
Piyanist, Besteci, Aranjör Ağar, son olarak projenin 6’ncısının memleketi Denizli’de, 27 Haziran saat 20:00’de Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştireceklerini, konserin ücretsiz olduğunu dile getirdi ve tüm Denizlilileri etkinliğe davet etti.

HATİCE DEMİR – MEHMET ÜNLER 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER